Blockchain girişimi Kandola, Seed öncesi bir turda 450 bin dolar topladı

0


Gerçek zamanlı merkezi olmayan bir çipten buluta IoT protokolü ve gerçek zamanlı NFT sunan Blockchain girişimi Kandola, AlphaWave Global, Sandeep Nailwal ( Polygon’un kurucusu), ötekiler içinde Harsh Rawat (EPNS).

Finansman turu, küresel blok zinciri ekosistemi için merkezi olmayan protokollere ve uygulamalara yatırım hayata geçirmeye odaklanan tohum aşamasındaki bir VC şirketi olan Arcanum Capital’in katılımına da şahit oldu.

Bu turdan elde edilmiş fonlar, araştırma ve geliştirme kanalıyla temel teknolojileri sağlamlaştırmak ve ekibi genişletmek için kullanılacaktır.

Siddharth Banerjee tarafınca kurucu ortaklar Krithika Radhakrishnan ve Sriram Padmanabhan ile beraber kurulan Kandola’nın bu finansman turundaki temel amacı, kolay benimsemeyi sağlamak için kuvvetli bir topluluk oluşturmak ve önümüzdeki altı ay içinde mevcut ortaklarıyla TestNet’i başlatmak.

Girişimin hedefinden bahseden Kandola CEO’su Siddharth Banerjee, “Hızla büyüyen Web3 topluluğuna olan büyük inançla, Kandola’yı inşa etmemize destek olacak istekli kabiliyetleri çekmeyi umuyoruz. Halihazırda bir paradigma kayması yolundayız. Sahibi tarafınca denetim edilen ve paraya dönüştürülen veriler açık fakat gene de iddialı; Bunu mümkün kılmak için çalışan herhangi bir şirket, devam eden bir meta devrimin parçası olacaktır.”

Kandola CTO’su Ragul Kumar, “Kandola, Web3’teki tüm DeFi olmayan iş alanları için benzeri görülmemiş bir ölçekte gerçek zamanlı işlemler ve kesinlik gerçekleştirecek bir IoT3 Ağı inşa ediyor. Tüm aktörlere bu merkezi olmayan ağa katılmaları için rahat araçlar ve mekanizmalar sağlıyoruz. Bu kıymeti, vizyonumuzun kanıtı olarak IoT cihazlarına, üreticilere ve tüketicilere sunacağız. Üretilen, işlenen ve tüketiciye ulaştırılan içinde itimat açığı bulunan tüm işletmelerde bu başarıyı yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Harekete geçtiğinde, merkezi işletmelerden gerçek sahiplere, kıymet yaratanlara doğru istikrarlı bir güç değişimi öngörüyoruz”

Hindistan, blockchain teknolojisinin büyümesi için bir sonraki büyük küresel merkez olarak görülüyor. Analytics Insight’taki bir makaleye bakılırsa, Hintli işletmelerin ortalama yüzde 56’sı şu anda blok zinciri teknolojisine geçiyor ve bu da onu ana işlerinin ayrılmaz bir parçası haline getiriyor.

Blockchain teknolojisi ve Web 3.0 yeniliklerinin, dijital varlık ekonomisinin kıymetini 2021’de 5 milyar dolardan 11 yıl içinde 262 milyar dolara çıkaracağı ve bunun Hindistan’ın GSYİH’sine 1,1 trilyon dolarlık katkı sağlayacağı tahmin ediliyor. Blockchain teknolojisinin tesiri bu olacak. Basın açıklamasında, Kandola’nın bu devrimin mühim bir parçası olmayı hedeflediği açıklandı.

Finansman hakkında konuşan AlphaWave Global’den Tushar Behl, “Kandola, insanlık tarihinin en büyük TAM’lerinden biri için bu altyapının eleştiri bir parçasını inşa etme mevzusunda gerçek bir şansı var!” dedi.

Arcanum Capital’den James McDowall, “Evvelinde mevcud bir satın alan tabanı ve sektörün nerede geliştiğine dair sağlam bir vizyonla Arcanum Capital, Kandola’nın bu alanda önder olacağından güvenli.” dedi.

(E-bildirimizi whatsapp üstünden günlük almak için lütfen tıklayınız. Yazının PDF’sinin WhatsApp ve öteki toplumsal medya platformlarında paylaşılmasına izin veriyoruz.)

Yayınlanma zamanı: 04 Nisan 2022 Pazartesi, 11:34 IST

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası