Blockchain Isırıkları: Kripto Bahamalar: Haftadan İçgörüler

0


Crypto Bahamalar: Haftadan içgörüler

Crypto Bahamalar konferansı kısa sürede sanayi ve fikir liderlerinden, eski politikacılardan ve bir yıldız oyun kurucudan haber aldı.

Zirvedeki konuşmacılar, finansal hizmetler düzenlemesi, kriptodaki işlemlerin izlenmesi ve doğal ki NFT’ler dahil olmak suretiyle kriptonun devam eden büyümesinde acil sorunlara ilişkin görüşler paylaştı.

Aşağıda, görkemli konuşmacıların bazılarından birkaç alıntı yer almıştır:

Genesis Block’tan Chloe White, düzenlemenin esnek olması gerektiği mevzusunda şunları söylemiş oldu:

Birçokları benzer biçimde NFT patlamasının geldiğini görmedim… [how] işler şimdi, olacak olan [quickly] olmak[come] modası geçmiş… düzenleyiciler her durumda ziyanı ortadan kaldıramazlar, açık fikirlilik ve esneklik ve bazı risklere karşı hoşgörü olmalıdır.

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu İcra Direktörü Christina R. Rolle, Bahamalar’ın mahalli deneyimine odaklanarak esnek mevzuat gerekliliği hakkında yorum yapma fırsatını da elde etti:

Bahamalar’daki düzenleyici seyahat 2017’dendi, [when there was] düzenleyici bir yuva arayan piyasadan gelen ilgi… Daha ufak bir yetki alanı olmanın yararlarından biri, siyaset yapıcıları bir araya getirip piyasanın ne istediğini anlayabilmeleridir… Düzenlememizi mantıklı bir halde uygulamamıza destek olacak kadar kripto hakkında yeterince şey öğrendik.

MidChains’den Basil Al Askari, düzenlemenin tüketicilerin çıkarlarına hizmet etmede esnek ve dengeli olması gereği hakkında şunları söylemiş oldu:

Alanlarda tek tip düzenlemelerin olmamasından meydana gelen büyük bir çatlak var, bankacılar ofisimde ıslak imzalı imzalara şahit oldular… düzenlemelerin aşırı yük olmaktan kaçınması ve tüketicilerin güvenliğini sağlamak ve inovasyonun ilerlemesine destek olmak için bir denge kurmaya destek olması gerekiyor.

Thaigo Cesar, kripto para birimlerinin esas olarak mali suçlar için kullanıldığına dair yanlış kanı üstüne konuşma fırsatı buldu:

2015’te bir kurultay üyesi, Ponzi planlarıyla ilgili endişeleri sebebiyle Brezilya’da kriptoyu yasaklamaya çalıştı… Konuşma şimdi daha mantıklı olmaya başladı… ana para kontrolleri mühim bir ilgi alanı olmaya devam ediyor. Senato bir kripto lisans yasasını onayladı, Başkan tarafınca imzalanmayı bekliyor.

FTX Operasyon Direktörü Constance Wang, kriptonun bir ödeme sistemine sunmuş olduğu coşku verici fırsatlardan bazıları hakkında şunları söylemiş oldu:

Dünyayı dolaşırken, gelişmekte olan ülkelerle gelişmiş ülkeler arasındaki farkı görmek garip, Şubat ayında Senegal’e gittim, en eski ve en prestijli sanat galerilerinden birine gittim. Kredi kartı terminali bozuktu, fakat yalnız orada değil, şehrin her yerinde, sahibi yalnız nakit yada mobil para aldıklarını söylemiş oldu, telefonunu çıkardı ve ben de QR kodu kullanarak para aktardım. Blockchain ödemeleri tam olarak bu şekilde çalışır.

OKX’ten P Jillian B., Müşterinizi Tanıyın ile ilgili olarak Bahamalar örneğini kullanarak Wang’ın duygularını tekrarladı (KYC) Gereksinimler:

Bahamalar’daki yararlı bir düzenleyici örnek, ödeme hizmeti sağlayıcılarının 500 $’a kadar olan ödemeler için KYC’si olmayan kişileri gemiye alabilmesidir. Bu rahat bir şey ve KYC’yi geçemeyenlere destek oluyor.

Blockchain Derneği’nden Kritsin Smith tarafınca yönetilen eski ABD Başkan talibi Andrew Yang, finansal erişim hakkında şu yorumları yapmış oldu:

Hükümetle kripto ve finansal katılım hakkında konuştuğunuzda ‘bana göster’ derler. Bir uygulamayı göstermek için gerçek dünyadan örneklere haiz olmak önemlidir… New York’ta sokakta yürürken aldığım bir numaralı sual ‘Andrew benim 1000 dolarım nerede!’ – Üstünde çalışıyorum!

Kevin O’Leary, Kanada örneğine dayanarak gelecek yıllarda kriptonun S&P’nin potansiyel bir sektörü haline gelme fırsatlarından bahsederken şunları kaydetti:

Benim için kilit nokta, Kanada’nın türev destekli bir ETF değil, Bitcoin destekli bir ETF’ye izin vermesidir. Bu, eyaletteki lisans sorununu çözmeli… Kişisel olarak kriptonun önümüzdeki on yıl içinde S&P’nin “12. sektörü” olacağına inanıyorum, sadece birileri bunu düzenleyene kadar bu gerçekleşemez.

O’Leary, kripto dünyasında ortaya çıkamayacak ciddi bir bankacılık sorununu açıklamak için daha da ileri gitti:

bir işlem yaptım [closing] ve banka yitirdi [the closing payment of] 48 saat süresince milyonlarca dolar, bir anlaşmayı tehlikeye atıyor ve beni ve ekibimi aklımızdan çıkarıyor… ve bu devamlı oluyor… Bankanın bir müdürünü aradım ve ‘USDC hakkında bilginiz var mı?’ dedim. Bankalar stablecoin’lere dahil olmazlarsa işlerini kaybedecekler…

Eski Beyaz Saray İletişim Direktörü ve SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, yakın gelecekte ABD’de bir Bitcoin ETF’nin kullanıma sunulma olasılığı hakkında şunları kaydetti:

En büyük değişim, ABD’de mevcut olan bir Bitcoin ETF’si olacak, hepimiz aynı anda havuza girmeye zorluk çekecek…. Fidelity, 1980’lerde hisse senetleri için yaptıklarını meydana getirecek ve bu, daha çok insanı piyasaya girmeye zorlayacak.

Circle’dan Jeremy Allaire, kriptoyu benimsemek isteyen sadece şu anda bunu meydana getirecek bilgiye haiz olmayan potansiyel tüketicilere daha çok eğitim sağlama fırsatı hakkında şunları kaydetti:

Bir çok yatırımcı için dijital bir emtia, kavraması hakkaten zor bir kavramdır, Bitcoin hakkında pek fazla bir anlayış yoktur…. Tanımlar gerçek bir sorundur zira bir kanun yoktur: Bu fazlaca büyük bir kapı sorunudur.

Kapanışta, inovasyon ve katılımcıları korumuş olan ve inovasyonu destekleyen mantıklı düzenlemeler için fazlaca çalışanları uyaran Bahamalar Başbakanı’nın bilge sözlerini tekrarlıyoruz:

Değişimin kati bulunduğunu, sadece ilerlemenin olmadığını ihmal etmeyin.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası