Blockchain oyunları ve metaverse projeleri üçüncü çeyrekte 1,3 milyar dolar topladı

Girişim finansmanı, düşüş koşullarının dijital varlık piyasalarını negatif etkilemesine karşın üçüncü çeyrekte sağlam kaldı. Bu durum da risk sermayesi firmalarının, sektörün uzun vadeli kıymet teklifine daha çok odaklandığını gösterdi.
DappRadar’ın son BGA Games Raporuna nazaran blockchain oyunları ve metaverse projeleri, temmuz ve eylül ayları içinde kümülatif olarak 1,3 milyar dolarlık girişim sermayesi topladı. Bu sayı, ikinci çeyreğe nazaran yüzde 48’lik bir düşüşü temsil ederken, 2021’de toplanan toplam miktarın ise neredeyse iki katıydı.
DappRadar, son üç ayda Web3 metaverse altyapısına odaklanan projelere meydana getirilen yatırımların ise toplam miktarın yüzde 36’sından fazlasını oluşturduğunu söylemiş oldu.
Rapor, bilhassa de blockchain oyunlarına bakıldığında, ayı piyasasına karşın altta yatan sektör faaliyetlerinin büyümeye devam ettiğini gösterdi. Eylül ayındaki blockchain oyunlarına katılan benzersiz etken cüzdan sayısı, bundan önceki aya nazaran yüzde 8 artarak 912 bine terfi etti. DappRadar ek olarak Web3 oyunlarının, dapp sektörü için itici bir güç olmaya devam ettiğini ve incelenen 50 ağdaki tüm blokzinciri faaliyetlerinin neredeyse yarısını oluşturduğunu söylemiş oldu.
Etken cüzdan adreslerine dayalı en büyük altı oyun protokolü: Wax, Binance Smart Chain, Matic, Solana, EOS ve Hive. Kaynak: DappRadar.Cointelegraph’ın da daha ilkin bildirdiği benzer biçimde DappRadar’dan elde edilmiş veriler, ilk 10 blockchain oyunundan yedisinde, eylül ayındaki kullanıcı aktiviteside bir artış kaydettiğini gösterdi. Şirket ek olarak en iyi oyunların çoğunun mobil-öncelikli bulunduğunu, bunun da daha geniş ana akım benimsenmesi için mühim bir özellik bulunduğunu belirtti.
Bununla beraber, blockchain eğlence sağlayıcısı Coda Labs tarafınca kısa sürede meydana getirilen bir ankete nazaran, blockchain ve Web3 oyunlarının basit oyuncuların ilgisini çekmesi birazcık süre alabiliyor. Anket, kripto dışındaki oyuncuların yalnızca yüzde 12’sinin Web3 oyunlarıyla uğraştığını ve yalnızca yüzde 15’inin gelecekte bunu yapmakla ilgilendiğini ortaya koydu.
Netice olarak Web3 projeleri, risk sermayesi topluluğundan büyük bir ilgi görmüş oldu. Cointelegraph Research’e nazaran ise Web3 projeleri, 2022’nin ikinci çeyreğinde tüm bireysel finansman anlaşmalarının yüzde 42’sini oluşturdu ve en etken on VC’den yedisi de Web3 alanını, yatırım için en iyi sektör olarak belirledi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası