BlockFi iflas başvurusunda bulundu

BlockFi, 28 Kasım’da Bölüm 11 için iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu. ABD Birleşik Devletleri New Jersey Bölgesi İflas Mahkemesi’ndeki müracaat, şirketi ve sekiz yan kuruluşunu kapsıyor. Bu gelişme, FTX’in çöküşünden sonrasında birkaç gündür firmanın finansal durumuyla ilgili spekülasyonların peşinden gerçekleşti.

BlockFi’nin yapmış olduğu bir açıklamaya gore firmanın elinde 256,9 milyon dolar bulunuyor. Şirket, çalışan maaşlarının ödenmesi ve çalışanlara sağlanan faydaların kesintiye uğramadan devam etmesi için önergeler verdi. BlockFi ek olarak firmanın, faaliyetleri açısından tehlikeli sonuç işlevler için eğitimli iç kaynakları elinde tutmasını sağlamak adına bir ‘Kilit Çalışanı Muhafaza Etme Planı’ oluşturmayı amaçlıyor ve harcamaları azaltmak için de için bir dahili plan oluşturduğunu belirtiyor.

Açıklamaya gore BlockFi International, Bermuda Yüksek Mahkemesi’ne de iflas başvurusunda bulundu.

FTX.US Haziran ayı sonunda 400 milyon dolarlık bir kredi limiti aldı ve bu durum, FTX çöküşünden sonrasında BlockFi’nin bir likidite krizi yaşamasına niçin olacağına dair endişelere yol açtı. 11 Kasım’da para çekme işlemlerini durduran BlockFi, gün içinde internet sayfasında paylaşmış olduğu bir güncelleme yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Ekibimiz, işlemler durdurulduğundan beri bizim için mevcut olan her stratejik seçeneği ve alternatifi araştırdı ve müşterilerimiz için elimizden gelenin en iyisini hayata geçirmeye yönelik birincil hedefimize odaklanmış durumda. Söz mevzusu Bölüm 11 başvurusu, BlockFi’nin şirketi istikrara kavuşturmasını sağlayacak ve BlockFi’ye, kıymetli müşterilerimizin de dahil olduğu tüm paydaşlar için kıymeti en üst düzeye çıkaran bir tekrardan yapılanma planını tamamlama fırsatı sunacak.”

Şirket, paylaşmış olduğu tweet’te ise, “Tekrardan yapılanma çabalarımızın bir parçası olarak, FTX’in de dahil olduğu karşı tarafların BlockFi’ye borçlu olduğu tüm yükümlülükleri geri almaya odaklanacağız,” ifadelerini kullandı.

Mahkeme belgelerinde yer edinen ilk 50 alacaklı listesindeki teminatsız alacakların içinde West Realm Shires Inc. (FTX.US) şeklinde adlar bulunuyor. Belgede ek olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’e, 30 milyon dolarlık bir borcu gösteriyor. BlockFi, SEC’in menkul kıymet saydığı hesapları kaydettirmek için şubat ayında SEC ile 100 milyon dolarlık bir anlaşmaya varmıştı. West Realm Shires ve SEC, belgede ismiyle listelenen tek alacaklılar oldu. Ek olarak BlockFi, başvuruda 100 binden fazla alacaklıya, 1 milyar dolarla 10 milyar dolar içinde varlığa ve aynı aralıkta yükümlülüklere haiz bulunduğunu belirtiyor.

Gelişmelere gore yazı güncellenecektir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası