BlockFi’ın iflası toplulukta farklı tepkilere yol açtı

Kripto kredi platformu BlockFi, batkı başvurusu yapmış oldu. Kripto topluluğu üyeleri, ayı piyasasında bir başka platformun çökmesine farklı tepkiler verdi.

BlockFi, batkı başvurusuna gerekçe olarak FTX bulaşını gösterdi. Podcast yayıncısı Matt Odell ise farklı bir izahat sundu. Odell, kredi platformunun umarsızca kaldıraç kullanan yüksek riskli yatırımcılara satın alan fonlarını kredi olarak vermesi sebebiyle batkı ettiğini öne sürdü. Odell, “Bu Bitcoin kadar eski bir öykü, kaldıraç öldürür ve güvenilen üçüncü taraflar güvenlik açıklarıdır” diye ekledi.

Mario Nawfal ise BlockFi’ın iflasının bir çok topluluk üyesinin beklediği bir şey bulunduğunu söylemiş oldu. Nawfal’a gore bu batkı başvurusu, Voyager ve Celsius’un peşinden zor bela tutunan kredi ve faiz platformu için bir devrin sonunu temsil ediyor.

Bir çok şahıs bu süreçte parasını kaybetmekten korkarken, bazıları da kredi platformunu tanıtan girişimci ve yayıncı Anthony Pompliano’yu hedef aldı. Bir Twitter kullanıcısı, Pompliano’yu dinleyerek önerilmiş olduğu BlockFi’ı kullandıktan sonrasında tüm birikimini kaybettiğini iddia etti.

Twitter’da bir başka topluluk üyesi ise gene Pompliano’nun tavsiyesiyle portföyünü FTX, BlockFi ve Bitcoin (BTC) ile çeşitlendirdiğini deklare etti. Kullanıcı, bu içinden ikisinin sıfırı gördüğüne dikkat çekti.

ShapeShift Kurucusu Erik Voorhees, BlockFi’ın alacaklı olduğu kurumlardan birinin de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) olmasına yorum yapmış oldu. Voorhees, SEC’nin “koruduğunu iddia etmiş olduğu” kullanıcılar için 70 milyon doları BlockFi’a iade etmesinin iyi bir düşünce olabileceğini söylemiş oldu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası