Blokzincir oyun stüdyosu Mythical Games küçülmeye gidiyor

Toplam 270 milyon doların üstünde yatırım fonu toplayan blokzincir tabanlı video oyunu stüdyosu Mythical Games, çalışanlarının yüzde 10’unu işten çıkardığını deklare etti. Şirket ek olarak, bu hafta 3 üst düzey yöneticisiyle yollarını ayırdı. Firmanın kıymeti, işten çıkarmalardan ilkin 1,25 milyar dolar seviyesindeydi.  

Şirket sözcüsü Nate Nesbitt, Mythical Games’in ekonomik krizden etkilendiğini ve firmanın bazı departmanlarını buna nazaran tekrardan yapılandırmak durumunda kaldıklarını dile getirdi. Şirketle bu hafta yollarını ayıran 3 üst düzey yönetici ise kurucu ortak Rudy Koch, COO Matt Nutt ve kıdemli başkan yardımcısı Chris Ko oldu. 3 yönetici de duyuruyu LinkedIn hesapları üstünden yapmış oldu. Kaliforniya merkezli firmanın, ortalama 320 çalışanı bulunmuş olduğu biliniyordu.  

Mythical Games’in amiral gemisi oyunu, eylül ayında piyasaya sürüldü

Öte taraftan; Mythical Games’in amiral gemisi oyunu Blankos Block Party, eylül ayı ortalarında kullanıcı beğenisine sunuldu. Roblox’un karikatürize bir versiyonu olan oyun, ekim ayında ortalama 30 bin oyuncu ve binlerce günlük etken kullanıcı sayısına ulaşmıştı.  

Blokzincir tabanlı oyunlar, son yıllarda milyarlarca dolar değerinde yatırım aldı. Fakat sektör, bir türlü yatırımcıların yüzünü güldürmeyi başaramadı. Popüler blokzincir oyunu Axie Infinity, bu senenin başlarında yaşamış olduğu büyük bir siber hücum sonrası çöktü. Ubisoft Entertainment benzer biçimde video oyunu şirketleri de artan eleştiriler ve düşük ilginin arkasından NFT ve blokzincir oyunlarına yapmış olduğu yatırımları geri çekti. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası