Blokzincir oyun yayıncısı Fenix Games, 150 milyon dolar yatırım aldı!

Web3 oyun yayıncısı Fenix Games, blokzincir oyunlarını elde etmek, yatırım yapmak ve dağıtımını sağlamak için 150 milyon dolar yatırım aldı. Fonun, bilhassa blokzincir oyunlarını yaygınlaştırmak adına bir oyun yayıncılık şirketi oluşturmak için kullanılması planlanıyor.

Mahalli medya ajansı Jinse tarafınca gösterilen habere nazaran, Fenix Games’in son yatırım turuna Phoenix Group ve Dubai merkezli risk sermayesi şirketi Cypher Capital da katılım sağlamış oldu. Fenix Games’in kurucu ortağı ve CEO’su Chris Ko, Feniz Games’i bir yeni nesil blokzincir oyunlarını teşvik etmesi için VC fonu olarak gördüğünü belirtti.  

Ko, yatırım turu sonrası oyun stratejileri hakkında detay verdi:  

“Aslına bakarsak, yeni nesil oyun stüdyolarına yatırım yapmak için büyük bir ana para tabanına sahibiz. Bununla beraber bir portföy oluşturmak için Web2 alanındaki bir takım oyunu satın almak için mevcut bilançomuzu kullanmayı planlıyoruz.” 

Ko, ek olarak blokzincir oyun pazarının oyun konsolları ve mobil oyunların geleneksel video oyunlarında olduğu şeklinde bir pazara haiz olmadığını belirtti. Öte taraftan Fenix Games’in uzun vadedeki stratejisinin, yayıncılık girişimleri üstünden oyun ekosistemini geliştirmek olduğu kaydedildi. 

Son olarak, sürdürülebilir GameFi modeli bulmak git gide zorlaşmaya devam ediyor. Kullanıcı deneyimleri, yüksek gaz ücretleri ve NFT’lerin satın alınmasındaki teknik sıkıntılar, endüstrideki en büyük zorluklar içinde yer almaya devam ediyor. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası