Borsalarda tutulan ETH’lerin yüzde 55’i sadece iki borsada tutuluyor

Kripto para Son zamanlarda sektördeki en büyük gelişmelerden biri şüphesiz merkezi borsalardır. Merkezi borsaların elinde bulunan kullanıcı ve varlık sayısındaki bu artış, doğal olarak sektörün gelişimini de etkilemiştir.

2022 de olsa Dünya Ve FTP uzantısı Yaşanan krizler kullanıcı güveninde bir takım sorunlara yol açsa da borsalar aktif bir şekilde işlemeye devam ediyor. Ayrıca, düzenleyicilerle aktif olarak çalışan merkezi borsalar, kripto para birimlerinin geleceği söz konusu olduğunda çok önemli bir konuma sahiptir.

Son olarak, zincir üstü veri analitiği firması Nansen’in verilerine göre, Ethereum (ETH) Tutarın yaklaşık yüzde 55’i 2 borsada, Coinbase ve Binance’de.

Bu listenin başında yer alan Coinbase, %35 ETH oranına sahip.

Borsalarda tutulan ETH’nin yüzde 55’i sadece iki borsada tutuluyor

Kripto para sektörünün çıkış noktası ademi merkeziyetçilik ve eşler arası ödeme olsa da günümüzde bu sistem biraz farklı çalışıyor. Kripto para birimi endüstrisinin piyasa değerinin büyük bir kısmı, kripto para borsaları tarafından yönlendirilmektedir. Tabii bu durum merkezi borsalar üzerindeki düzenleyici baskıyı da her geçen gün artırdı.

Bu baskı ve zorlu piyasa koşulları arttıkça, hisse senedi piyasaları büyüme ivmesini artırıyor.

Blockchain veri analitiği firması Nansen tarafından paylaşılan en son veriler, Ethereum borsalarının ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Nansen, merkezi borsalardaki Ethereum (ETH) miktarının %55’inin sadece 2 borsanın elinde olduğunu, %35’inin ise ABD kripto para borsası Coinbase’in elinde olduğunu söyledi.

Listenin ikinci sırasında yer alan Binance, borsalardaki ETH’nin yüzde 20’sini oluşturuyor.

Kraken, 1,97 milyon ETH ile listede üçüncü sırada yer alıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası