Borsalardan çekilen aylık BTC miktarı rekor kırdı

FTX’in likidite sıkıntılarının arkasından iflasını duyurması, yatırımcıları merkezi borsalardan uzaklaştırmış benzer biçimde gözüküyor. Kendi kendine saklamaya yönelen yatırımcılar, varlıklarını çekmek suretiyle borsalara akın etti.

Glassnode’un 21 Kasım’da gösterilen Zincir Üstünde Bir Hafta raporuna bakılırsa, borsalardan geçtiğimiz 30 günde net 172.700 Bitcoin (BTC) çekildi. Bu kıymet, kripto para borsalarından şimdiye kadar çekilen en yüksek aylık kıymeti temsil ediyor.

Cointelegraph’ın haberine bakılırsa, bundan önceki aylık BTC çekim rekoru Haziran 2022’de kırılmıştı. Fakat yeni kıymet, önceki rekoru epey gölgesinde bırakıyor.

Borsalardan coin çekilmesi, çoğunlukla yatırımcıların kısa sürede satış yapmayı planlamadığı anlamına geliyor ve fiyatta yükseliş beklentisi olarak yorumlanıyor. Ne var ki, FTX’in iflası sonrası merkezi borsalara güvenin azalması, yatırımcıların varlıklarını çekmelerinde rol oynamış olabilir.

Borsaların Bitcoin pozisyonlarındaki net değişiklik. Kaynak: Glassnode

Glassnode verileri, borsalar ile ilişkili işlem oranında da artış bulunduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz iki hafta süresince günlük işlem sayısı 246 bini geçti. Bunların yarısına yakınını borsalar ile ilişkili işlemler oluşturuyor.

Borsa ile ilişkili işlemler içinde çekim işlemleri, yüzde 29,2 oran ile öne çıkıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası