Brezilya Futbol Santrali São Paulo FC, Taraftarların Bitcoin ve Kripto Kullanarak Bilet Almasını Sağlıyor

0


Kaynak: Bir ekran görüntüsü, Instagram/saopaulofc

Sao Paulo FCHem Brezilya’nın hem de dünya futbolunun en büyük kulüplerinden önde gelen , maç biletleri için bitcoin (BTC) ve altcoin ödemesini kabul eden ilk Brezilya ekibi olarak tarihe geçti.

Bildirildiği suretiyle kulüp, Meksika kripto borsasının Brezilya koluyla bir antak kalma yaptıktan sonrasında geçen ayın sonlarında programa başlayacağını duyurdu. Bitso. Bu ikincisi Ocak ayında kulübün sponsorlarından biri oldu ve iki taraf üç senelik bir ortaklık anlaşması imzaladı, sadece Mayıs sonunda ilişkilerini bir sonraki seviyeye taşımaya karar verdi.

Antak kalma, taraftarların Bitso tarafınca sağlanan bir arayüz kullanarak BTC ve öteki madeni paraları kullanarak Morumbi Stadyumu’nda oynanan oyunlar için ev biletleri satın almalarına olanak tanıyor. Hayranlar BTC’nin yanı sıra dogecoin (DOGE), shiba inu (SHIB), bitcoin cash (BCH), ethereum (ETH), sarılmış bitcoin (WBTC), litecoin (LTC) ve DAI dahil beş USD destekli stabilcoin ile ödeme yapabilir. .

Kripto ödeme programı şu anda yalnızca resmi fanatik kulübü üyeleri için geçerlidir. meydana çıkarmak Birden fazla medya kuruluşunun bildirdiğine nazaran, üyelerinin Twitter hesabında, sadece genel halk da yakın gelecekte Bitso ödeme seçeneklerini kullanabilecek.

Brezilya’da kripto varlıkları kullanarak bilet satın alan ilk hayranın kimliği, Fábio Gloeden Brum adlı bir destekçi olarak ortaya çıktı. İkincisi, bitcoin kullanarak maç biletleri satın aldı ve Marca, Gloeden Brum’a hatıra hediyesi olarak resmi bir São Paulo FC NFT verildiğini bildirdi.

Bitso, taraftarların “kripto para birimleriyle” bilet satın almalarına izin vermenin “kulüple ortaklığımızın başlangıcından bu yana ana hedeflerimizden biri” bulunduğunu belirtirken, São Paulo FC bu hareketin takımın “yeniliğin ön saflarında” bulunduğunu kanıtladığını iddia etti. Brezilya futbol sahasında.
____
Daha çok data edin:
– Bitcoin’i Alan 10 Brezilyalı İş Devi, Kripto Dalışı
– Bitcoin Kabulünde Brezilya: Blockchain.com’un Genişlemesi, Madencilerin Vergi Muafiyeti, Emlak Firmasının BTC Seçimi

– Chelsea, 24 Milyon ABD Doları Anlaşmayla İlk Kripto Tişört Sponsorunu Ele Geçirdi
– Liverpool FC, Forma Sponsorluk Anlaşmasında Kripto Şirketi için TradFi’yi Hendek Etme Teklifini Verdi

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası