Brezilya Senatosu Pro-Bitcoin Madencilik Yasasını Onayladı

0


Brezilya Senatosu, ülkeyi kripto para birimi işlemlerini düzenlemeye yaklaştıran yasayı onayladı.

Ne oldu: Senatör tarafınca hazırlanan yasa tasarısı Flávio Arns Kripto para varlıklarının düzenlenmesini önerir ve ülkenin merkez bankası ile vergi dairesi içinde bunların denetlenmesini önerir.

Tedbir hemen hemen ülkenin Temsilciler Meclisi tarafınca oylanacak ve Brezilya cumhurbaşkanı tarafınca hala veto edilebilir.

Ek olarak bakınız: Parasız Kripto Iyi mi Alınır

Niçin Mühim: Arns’ın tasarısı, kripto para birimlerini Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kapsamına girmekten muaf tutacak. Bununla beraber, ilk madeni para teklifleri düzenleyicinin altına girecek.

Bilhassa, tasarı aşağıdaki benzer biçimde donanımları muaf tutuyor Bitcoin BTC/USD firmalar %100 karbon yansız ise 2029 yılına kadar vergilendirmeden madencilik.

Dijital varlıkları içeren suçlar için mevzuatta dört ila sekiz yıl içinde değişen para cezaları ve hapis cezaları önerildi.

Haziran 2021’de El Salvador, Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden dünyanın ilk ülkesi oldu. Orta ABD ülkesi, tepe madeni parasını çıkarmak için volkanlardan gelen enerjiyi kullanmayı planlıyor.

Fiyat Eylemi: Benzinga Pro verilerine bakılırsa, basın zamanında Bitcoin 24 saat içinde %3,2 artışla 41,366,85 dolardan işlem görmüş oldu.

Sonrakini Okuyun: ‘Bu Parti Değil, Sistem:’ Jack Dorsey Demokratları ve Cumhuriyetçileri Halkı Başarısız Olduğu İçin Patlattı

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası