Brezilya’nın bir şehri, ‘Bitcoin Pizza Günü’nü festival takvimine ekledi

Brezilya’nın Porto Alegre şehri, ‘Bitcoin Pizza Günü’nü resmi festival takvimine ekledi. Takvime eklenen yeni hususi günün, her yıl 22 Mayıs’ta kutlanacağı ifade edildi. Meclis üyeleri Jessé Sangalli ve Alexandre Bobadra, 22 Mayıs 2022 tarihinde bir anma etkinliğine katılım göstermiş ve bu etkinlikte Bitcoin’e ilişkin mühim detayları ve alandaki kilometre taşlarını öğrenmişlerdi. ‘Bitcoin Pizza Günü’nü resmi festival takvimine ekleme hamlesi, bu gelişmeden birkaç ay sonrasında geldi.  

Aktarılan detaylara nazaran; Sangalli, ‘Bitcoin Pizza Günü’nü festival takvimine ekleme önerisinde bulunan ilk şahıs oldu. Meclis üyesi, temel hedefin 1,5 milyon nüfusa haiz olan Porto Alegre’de merkeziyetsiz finansa ilişkin yeniliklere görünürlük kazandırmak olduğuna işaret etti. Porto Alegre Belediye Başkanı Sebastião Melo ise ağustos ayı sonlarında tasarıyı onayladı.  

Bitcoin Pizza Günü nereden geliyor? 

Öte taraftan; Bitcoin Pizza Günü’nün temelleri, bir BitcoinTalk forumu kullanıcısının hamlesine dayanıyor. Laszlo Hanyecz adlı kullanıcının, 22 Mayıs 2010’da iki pizza için 10 bin Bitcoin ödemeyi teklif etmiş olduğu biliniyor. Bitcoin’in o dönem fiyatının, 0,0025 dolar olduğu ifade ediliyor. Haberin yazıldığı tarihte ise 10 bin Bitcoin, ortalama 207 milyon dolara karşılık geliyor. İlgili gün, Bitcoin’in ilk kez bir ödeme aracı olarak kullanılışına sahne olduğundan kripto tutkunları tarafınca önemseniyor.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası