BSV Global Blockchain Convention, blockchain’in çevreyi nasıl kurtarabileceğine ışık tutuyor

0


Gönüllü karbon emisyonu ifşa etme günleri artık geride kaldı ve dünyanın her yerinde düzenleyiciler, biz küresel sera gazı emisyonlarını azaltmaya çalışırken şirketlere baskı yapıyor. BSV Küresel Blok Zinciri Konvansiyonunda, çeşitli sektörlerden üç uzman, dijital varlıkların çevresel olarak sürdürülemez olduğu düşünüldüğünde blok zincirinin çevresel, toplumsal ve kurumsal yönetim (ESG) alanını nasıl değiştirebileceğini tartışmak için sahne aldı.

Yeni karbon denkleştirme gerekliliklerine ayak uydurmak için, neredeyse tüm öteki firmalar karbon denkleştirmelerine güveniyor ve bu da bu sektörün son on yılda parabolik büyümesine yol açıyor. Paneli yöneten nChain İletişim Direktörü Sean Griffin ile bu bir tek bir başlangıç ​​ve Bank of America’nın artan talebi karşılamak için pazarın 50 kat daha çok büyümesi icap ettiğini tahmin ettiğini belirtti.

Sahnede, bir organik kaynak ticareti sektörü emektarı ve Ackareen Inc.’in CEO’su Brian de Clare; SPL’de hidrokarbonlar için EVP olan Andrew Parker; TAAL’da ürün geliştirme başkanı Thomas Giacomo (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC: TAALF); ve Sand Dollar Ventures’ın CEO’su Kevin Stower.

Brian, kırk yılı aşkın bir süredir emtia piyasalarında ve son 15 yılı da karbon piyasalarında geçirdi. Seyirciye söylediği benzer biçimde, ikincisi tartışacak zamandan daha çok sorunla karşı karşıya. Bununla beraber, blok zincirinin kolayca çözebileceği iki tane var, bunlardan ilki sermayenin tahsisi. Blockchain ek olarak karbon denkleştirme piyasasına “fiyatlandırma ve yasal, iyelik, tapu vb. ile ilgili risklerle” destek olabilir.

Brian de Clare GBC22'de

Sand Dollar’ın Stower’ı, son yirmi senedir birçok firmanın değişen teknolojiye uyum sağlamasına destek oluyor ve seyircilere söylediği benzer biçimde, karbon kredisi endüstrisinde blok zincirinin zamanının geldiğine inanıyor.

Blockchain, sektörü “istikrarlı, devamlı, küresel, erişilebilir ve kanıtlanabilir hale getirecek. Bu tehlikeli sonuç olacak.”

En uzun süre süresince, ESG uyumu yukarıdan aşağıya bir yaklaşım olmuştur ve en tepedeki yöneticiler, astlarının bunu nasıl ele aldığıyla ilgilenmemektedir. Bununla beraber, düzenleyiciler günümüzde aşağıdan yukarıya entegre yaklaşımı tercih etmekte ve kıymet zincirinin her adımında veri talep etmektedir.

SPL’den Parker, gerçek verilere olan bu ihtiyacın, ESG sektöründe blok zinciri teknolojisine gerekseme duyulmasının en büyük sebebi olduğuna inanıyor. Parker, karbon emisyonlarına odaklanarak senelerdir fosil yakıtlar ve enerji sektörleriyle iş yapmaktadır.

Andrew Parker GBC22'de

“ESG özünde veridir” dedi. “Bence blok zinciri benzer biçimde bir teknolojiyi uygulama kabiliyeti, kökenleri değiştikçe bu veri parçalarını seyretmek için fazlaca mantıklı. Ve sonrasında blok zincirinin değişmez olmasının ek avantajına sahipsiniz ”diye ekledi.

Daha güvenilir verilerin en büyük yararlarından biri, küresel karbon kredileri piyasasının standardizasyonu olacaktır. Hemen hemen olgunlaşmamış olan bu pazar, değişik ülkeler ve bölgeler içinde fazlaca parçalıdır. Brian’ın gözlemlediği benzer biçimde, kimi zaman bir ton karbon için denkleştirmelerin Avrupa’da 100 avronun üstünde bulunduğunu, sadece bazı Asya pazarlarında bunun bir tek 5 dolar bulunduğunu görmüş olacaksınız. Hatta bazı ülkelerde eyaletler içinde eşitsizlikler var.

Thomas Giacomo

Brian, daha yaygın olarak COP26 olarak adlandırılan 2021 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda belirlenen hedeflerden önde gelen, küresel olarak karbon kredileri için ortak bir fiyatımız olacaksa, blockchain’in en iyi çözüm olduğuna inanıyor.

“Salımı kaynaktan derhal takip edebilir ve direkt fiyatın kendisine dahil edebilirsek, aniden netliğe ve bunu uygun şekilde fiyatlandırma kabiliyetine sahibiz” dedi.

Karbon emisyonları ve denkleştirme sektörü kulağa büyük şirketlere ayrılmış benzer biçimde gelebilir, sadece panelistlerin belirttiği benzer biçimde, şu ya da bu şekilde hepimizi etkiliyor. Mesela bir şişe su satın aldığınızda, bu sektöre katkınız olan bir geri dönüşüm tutarı ödersiniz. Hal bu şekilde olunca çoğumuz bu mevzuda endişelenmeli ve şirketlerden hesap vermelerini talep etmeliyiz.

Kevin Stover GBC22'de

Panelistler, karbon kredilerinde ve emtia endüstrisinde bir tüm olarak blok zinciri bir nimettir, sadece yerleşikler tarafınca kabul edilmesi ve entegre edilmesi birazcık süre alacaktır. Ne de olsa, son yirmi yılda değişik iş modelleri için kullanıldılar ve bundan dolayı bozulma o denli kolay olmayacak.

Fakat devrim gelecek ve mantıklı başlangıç ​​noktası eğitimdir. Stower, seyircileri ve oradaki her blok zinciri hayranını, blok zincirin sektörü nasıl değiştirebileceğine dair kelimeyi yaymaya ve eğer bir konumdaysa, yalnızca blok zincirinde yapılabilecek gerçek ve kanıtlanabilir güvenilir veriler talep etmeye çağırdı.

BSV Global Blockchain Convention Dubai 2022 1. Gün’ü buradan izleyin:

BSV Global Blockchain Convention Dubai 2022 2. Gününü buradan izleyin:

BSV Global Blockchain Convention Dubai 2022 3. Gününü buradan izleyin:

Bitcoin’de yeni misiniz? CoinGeek’e göz atın Yeni Başlayanlar için Bitcoin Bölüm, Bitcoin (başlangıçta Satoshi Nakamoto tarafınca tasarım edilmiş olduğu şekliyle) ve blok zinciri hakkında daha çok data edinmek için nihai kaynak rehberi.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası