BTC Paskalya Satışlarının Ardından 1 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

0


Yedi gün sonu düşüş baskısının arkasından, BTC’nin fiyatı bir ay içinde en düşük seviyesine düştü. ETH ek olarak fiyatlar bir kez daha 3.000 doların altına düşmüş olduğu için bir ayın en düşük seviyesine yaklaştı. Genel olarak, kripto para birimi piyasa kıymeti, yazı yazılırken ortalama %4 düştü.

Bitcoin

Piyasadaki son düşüş baskısının arkasından kripto para birimi tutarları düşmeye devam ederken, Bitcoin haftaya adım atmak için bir ayın en düşük seviyesine geriledi.

Pazar günü geç saatlerde 40.570.73$’lık bir zirvenin arkasından, BTC/USD Pazartesi günkü seansta 38.696.19$’ın altına düştü.

Bugünkü düşüş, fiyatların 15 Mart’tan bu yana en düşük noktasına gerilediğini görmüş oldu ve bu, ayıların son 40.000 dolarlık destek seviyesini kırabilmesiyle geldi.

BTC/USD – Günlük Grafik

Daha önceki en düşük seviyeye ulaştığından beri, BTC o zamandan beri ralli yapmış oldu ve boğalar daha önceki kayıpları geri almaya çalmış olduğu için şu anda 39.350 dolar civarında oturuyor.

Grafiğe bakıldığında, bugünün düşüşü 14 günlük RSI’yi aşırı satım bölgesinde olan 38’lik kendi tabanına itti.

Boğalar, fiyat gücündeki bu desteğin devam edeceğini umacaklar, aksi takdirde daha çok düşüş görebiliriz, bazı ayılar BTC’yi 35.000 dolara yaklaştırmak istiyor.

Ethereum

BTC’ye ek olarak, dünyanın en büyük ikinci kriptosu da Pazartesi günkü seansta son düşüşlerle beraber daha düşük işlem görüyordu.

ETH/USD üst üste ikinci gün düştü ve bu haftanın hareketine adım atmak için gün içi en düşük 2.893,91 dolara düştü.

Pazartesi günkü düşüş, ETH’nin üç haftadan birazcık fazla bir süre içinde en düşük noktasına ulaştığını ve bu süreçte fiyatı 2.950 dolarlık desteğin marjinal bir halde altına aldığını görmüş oldu.

(*1*)
ETH/USD – Günlük Grafik

BTC’ye benzer şekilde, boğalar da bu tabanı korumak için savaşırken, ayılar muhtemelen bir miktar kar elde ettiğinden, önceki kayıplar birazcık azaldı.

Yazı yazarken, 14 günlük RSI kendi tabanının altına düşmesine karşın fiyatlar artık desteğe daha yakın işlem görüyor.

Fiyat gücü şu anda Mart başından bu yana en düşük düzey olan 41’de seyrediyor ve bu mevcut zayıflığı satın almak isteyen boğalar için pozitif olabilir.

ETH hafta ilerledikçe daha da düşecek mi yoksa aşağı yönlü baskının üstesinden gelmek için mi toplanacak? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

eliman@bitcoin.com'

Eliman Dambell

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine değişik bir görüş açısı getiriyor.
Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası