Bu hafta en çok borsa yatırımcısı kazandı

Bu hafta en çok borsa yatırımcısı kazandı – Ekonomi Haberleri

Bu hafta en çok borsa yatırımcısı kazandı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi bu hafta yüzde 6,10 kazanarak 2.750,49 puanla rekor seviyeden haftayı tamamladı. Endeks, hafta içinde en yüksek 2.762,95 puanı görürken 5 işlem günü boyunca birçok kez rekor tazeledi. Endeks dünkü performansında en yüksek seviye rekorunu 2.762,95 puana taşırken ile borsa haftanın en çok kazandıran aracı oldu.

ALTIN, DOLAR YÜKSELDİ, EURO DÜŞTÜ

Altının gram fiyatı bu hafta boyunca açılıştan kapanışa kadar yüzde 0,71 yukarı çıktı. Gram altın 1.021,20 liraya çıkarken Cumhuriyet altınının 6 bin 842 liraya yükseldi.

Brent petrolde görülmemiş düşüş! Son ayların en alt seviyesinde Brent petrolde görülmemiş düşüş! Son ayların en alt seviyesinde

Brent petrolde görülmemiş düşüş! Son ayların en alt seviyesinde

Doların satış fiyatı bu hafta yüzde 0,21 yükselerek 17,9580 lira oldu. Bu hafta değer kaybeden Euro ise yüzde 0,04 oranında geriledi.

Yatırım fonları ise bu hafta yüzde 2,04 değer kazandı. Kategorilerine göre bakıldığında ise yatırım fonları içinde en çok kazandıran yüzde 5,15 ile “Hisse Senedi Fonları” olurken bireysel emeklilik fonları yüzde da 2,98 değer kazandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası