Bu hafta kripto para sektöründe neler yaşandı?

Yeni bir haftayı geride bırakırken bu hafta kripto para sektöründe yaşananları toparladık.

Geleneksel bankacılığın önde gelen isimlerinden Silicon Valley Bank’ın çöküşü kripto para sektörünü de önemli ölçüde etkiledi. USDC, en popüler ikinci stablecoin USDC’nin ihraççısı Circle’ın bankada 3,3 milyar dolarlık fon kaldığını açıklamasının ardından dolara çıpasını kaybederek 0,87 dolara düştü. FDIC köprü kurup şirketlerin paralarını geri alabileceğini duyurduktan sonra USDC, dolara olan sabitini geri kazanmayı başardı.

Bu çerçevede, bankacılık devi HSBC iflas eden bankanın İngiltere şubesini sadece 1 sterline satın aldığını açıkladı.

Bu hafta, kripto para birimi endüstrisi de saldırı altında. Ethereum Tabanlı Borç Verme Protokolü Eurler Finance, 13 Mart’ta ani bir borç verme saldırısıyla karşı karşıya kaldı ve 198 milyon dolarlık varlık kaybetti.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Binance markalı BUSD stablecoin ticaretini askıya aldığını duyurdu. Coinbase’in kararındaki en önemli faktör, düzenleyicilerin BUSD ihraççısı Paxos’u ve onun stablecoin’i BUSD’yi hedeflemesiydi.

Kripto para endüstrisi üzerindeki baskı artarken, ABD Adalet Bakanlığı algoritmik stablecoin TerraUSD’nin çökmesine ilişkin bir soruşturma başlattığını duyurdu.

Facebook ve Instagram gibi dev sosyal medya platformlarının ana şirketi Meta, Instagram’da NFT koleksiyonlarına şimdilik ara vereceğini duyurdu.

Avrupa Parlamentosu, akıllı sözleşmeler için yeni gereksinimler belirleyen bir yasa tasarısını onayladı. Bu kararın ardından kripto para sektörünün önde gelen isimleri karara sert tepki gösterdi.

Circle, USDC’nin dolara olan çıpasını kaybetmesinin ardından varlığı desteklemek için yaptığı hamlenin bir parçası olarak USDC’de 700 milyon doları yaktı.

En büyük merkezi olmayan borsa olan Uniswap, Binance blok zinciri BNB Chain’i entegre ettiğini duyurdu.

Gary Gensler, PoS Jetonlarını Hedefliyor

SEC Başkanı Gary Gensler, daha önceki açıklamaları doğrultusunda, proof-of-stakes algoritmasını kullanan kripto para birimlerinin menkul kıymet olduğunu söyledi.

Federal Rezerv, anında ödeme özellikleri için FedNow sisteminin Temmuz ayında başlayacağını duyurdu.

Credit Suisse bankası, yaşadığı sorunlar sonrası Swiss National Bank’tan 54 milyar dolar çekti.

Ethereum geliştiricileri, Shapella güncellemesi için 12 Nisan’ı işaretledi.

FTX’in davaları yoğun bir şekilde devam ederken diğer davalar da gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Davacılar, YouTube’da FTX reklamları için etkileyicileri hedef alarak 1 milyar dolar tazminat talep ettiler.

Silikon Vadisi Bankası, 17 Mart’ta Bölüm 11 için iflas başvurusunda bulundu. Bu gelişmelerin ardından Bitcoin bir yükseliş yaşadı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası