Busan, el sıkıştığı kripto borsaları arasına bir yenisini daha ekledi

Popüler kripto para borsası OKX’in yatırım kolu OKX Blockdream Ventures, Cenup Kore’nin ikinci en büyük şehri Busan ile bir mutabakat zaptı imzaladığını duyurdu. Busan kent yönetiminin, anlaşmanın bir parçası olarak yatırımcıları Busan’daki blokzincir sanayisine yatırım halletmeye teşvik edeceği ifade edildi. Busan’ın ek olarak, blokzincir sektörünün gelişimi için yüksek oranda yabancı yatırım çekmek hedefiyle lüzumlu kaynakları sağlayacağı açıklandı. 

Aktarılan detaylara nazaran; OKX Blockdream Ventures, bölgedeki mahalli kabiliyetleri işe alarak ve küresel kabiliyetleri bölgeye çekme çabalarına katkı sağlayarak Busan’da blokzincir teknolojilerinin gelişimine katkı sağlayacak. Mahalli kabiliyetleri ve kaynakları kullanacak olan şirket, sektörü geliştirmek için Busan’a medya ve pazarlama çözümleri de sunacak.  

Busan, daha ilkin 5 kripto borsasıyla daha el sıkışmıştı

Öte taraftan; blokzincir ve Web3 alanındaki atılımlarıyla öne çıkan Busan, kısa bir süre ilkin blokzincir ekosistemini büyütmek için küresel kripto para borsaları Crypto.com ve Gate.io ile de antak kalma imzalamıştı. Antak kalma kapsamında iki kripto borsasının, Busan’da ofis açacağı ve Busan destekli ilk kripto borsasının kurulabilmesi için kent yönetimine teknolojik destek ve altyapı desteği sağlayacağı ifade edilmişti. Crypto.com, bu kapsamda mahalli blokzincir girişimlerinin büyümesini desteklemeyi taahhüt etmişti. Gate.io ise her yıl bin mahalli blokzincir uzmanı eğiteceğini dile getirmişti.  

Busan, Crypto.com ve Gate.io’dan ilkin Binance, Huobi Global ve FTX ile de antak kalma imzalamıştı. Kent, 2019 senesinde yasal blokzincir düzenlemelerinden arınmış hususi bölge olarak belirlenmişti. Busan yönetimi, blokzincir geliştiricilerinin yasal düzenlemeler sebebiyle Cenup Kore’nin başka şehirlerinde kısıtlanabilecek projelerini yada fikirlerini getirmelerine olanak tanıyordu. Kent, bu sayede kendisini Asya bölgesinin dijital merkezi olarak tekrardan inşa etmeyi hedefliyordu. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası