Cameron Winklevoss, Gemini’nin Avrupa yönetim kurulundan ayrıldı

Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, 12 Ekim’de paylaşılan bir dosyaya bakılırsa Avrupa şirket yönetim kurulundan çekilme etti.
Cameron, mahalli basına gönderilen bir açıklamada da belirtildiği benzer biçimde ikiz kardeşi Tyler Winklevoss ile beraber Gemini’nin küresel operasyonlarını yönetmeye devam ediyor.
“Bu değişikliğin Companies House’a sunulduğunu doğrulayabiliriz ve bunun da Gemini’nin İngiltere ve Avrupa’daki büyümesini yansıtmak için yönetim kuruluna mahalli liderlik getirdiğini söyleyebiliriz. Cameron ve Tyler Winklevoss, Gemini’de Başkan ve CEO olarak görevlerine devam ediyor.”
Başvurulara bakılırsa, Gemini’nin İrlanda ve Avrupa’daki başkanı Gillian Lynch, Blair Halliday’in yönetim kurulundaki koltuğunu devralıyor. Blair, LinkedIn profiline bakılırsa bu ay rakip borsa Kraken’e geçmeden ilkin iki yıl Gemini’de İngiltere genel müdürüydü.
Gemini, aylar ilkin İrlanda Merkez Bankası (CBI)’den firmanın elektronik para çıkarmasına izin ve bir elektronik para kurumu (EMI) yetkisini aldıktan sonrasında temmuz ayında ise bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) olarak tescil edildiğini duyurdu.
ABD Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu (CFTC), haziran ayında Gemini’ye, firmanın 2017 senesinde karşı karşıya görüşmelerde ve belgelerde Tecim Borsası Kanunu ve öteki düzenlemeleri ihlal ederek yanlış yada yanıltıcı beyanlarda bulunmuş olduğu iddiasıyla dava açmıştı.
Her biri 4 milyar dolarlık bir servete haiz olan firmanın kurucu ortaklarının Forbes sıralamasında kripto milyarderleri olarak yer almasından yalnız iki ay sonrasında borsa, kripto kışında maliyetlerini azaltma planının bir parçası olarak çalışanlarının yüzde 10’undan fazlasını işten çıkardı.
Cointelegraph, Gemini’ye ulaştı sadece yazının yayımlandığı esnada bir cevap alamadı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası