Cardano’nun dolaşımdaki arzı 30 milyar ADA’yı aştı

Cardano (ADA), 2015 yılında Charles Hoskinson tarafından kurulan blockchain tabanlı bir akıllı sözleşme platformu olan üçüncü nesil bir kripto para birimi olarak oldukça büyük bir kitleye sahip. Cardano, ölçeklenebilirlik, sürdürülebilirlik ve güvenlik açısından diğer blockchain projelerine göre daha gelişmiş teknolojilere sahip olduğunu iddia ediyor. Ouroboros adlı özel bir Proof-of-Stake (PoS) algoritması ile çalışan Cardano, daha düşük güç tüketimi ile daha hızlı işlem süreleri sunuyor.

Cardano projesi, geliştirme aşamaları sırasında sürekli olarak yeni özellikler ve güncellemeler yayınlayarak önemli ölçüde büyüdü. Bu gelişmeler sayesinde platform daha geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından benimsenmiştir. Özellikle Alonzo hard fork yükseltmesiyle birlikte akıllı sözleşmelerin tanıtılması, projenin büyümesinde önemli bir rol oynadı. Son zamanlarda, Cardano’nun toplam dolaşım arzı 30 milyar ADA’yı aşarak 34 milyar ADA’ya ulaştı.

Cardano’nun dolaşımdaki arzı 30 milyar ADA’yı aşıyor

IntoTheBlock’a göre bu hafta Cardano ağındaki büyük işlemlerin hacmi 30 milyar ADA’yı aştı. En son dokuz ay önce 31 Mayıs 2022’de görüldü.

İşlem adedi standart değerler içinde kalırken işlem hacminde artış olduğunu belirtmekte fayda var. ADA’dan alınan bu hacim rakamlarını dolara çevirirsek, yaklaşık 11 milyar dolara denk gelen bir miktar olduğunu görüyoruz.

Bununla birlikte, ADA başına 0,345 ABD doları olan mevcut fiyatta, token sahiplerinin çoğunluğu, yani %76’sı kayıp yaşamaya devam ediyor. 861.060 yalnızca ADA adresi veya toplamın %19,5’i kârlı olmaya devam ediyor. Son olarak, 196.250 adres sahibinin %4,45’i şu anda başabaş durumda. Suya batabilmeleri için Cardano madeni parasının fiyatı 0,337 doların altına düşmelidir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası