Cardano’nun metaverse ilerleme raporu: Partiye geç kaldı, sadece…

0


En ümit verici ekosistemlerden kabul edilen Cardano, başlangıcından bu yana benzeri görülmemiş bir yükselişe şahit oldu. Kısa bir süre ilkin, 29 Mart’ta ADA’nın zincir üstü işlemlerinin hacmi 100 bin doları aştı artırılmış yalnız 2022’de 50 kat.

Bu, kurumsal talepteki artışı gösteriyordu.

Bekle, dahası var

Cardano’nun ilk Metaverse projesi, platformda 22.000’den fazla toprak sahibi bildirdi. pavyaCardano’nun ilk Metaverse projesi, 1 Nisan tweet’inde toplumsal medya platformunda bu gelişmeyi altını çizdi.

Bir tek bu değil, ekosistem katlanarak büyüdü, yeni piyasaya sürülen platformların ve DeFi uygulamalarının akıllı sözleşmelerinde milyonlarca ana para ve TVL kazanmıştır. DefiLlama’dan alınan verilere nazaran, Cardano DeFi ekosistemi Mart ayının başından bu yana ortalama 230 milyon dolar daha çok fon çekti.

Basın zamanında, TVL 247 milyon dolardı. Önceki ATH’den birazcık aşağı inmiş olsa da, aşağıdaki grafik bir yükseliş trendi görmüş oldu.

Kaynak: DefiLama

Buna ek olarak, Cardano tabanlı akıllı sözleşmeler ilk kez 2.000’i aştı. Plutus Script sayısı 28 Mart ile 30 Mart içinde 489 artarak 1.671 ve 2.160 oldu.

Cardano Blockchain Insights’ın istatistiklerine nazaran 1 Nisan’da akıllı sözleşme sayısı 2.272 olarak kaydedildi.

Kaynak: Blockchain.com

Hakkaten de, akıllı sözleşme işlevinin dahil edilmesi, Cardano’yu her zamankinden daha süratli ölçeklenebilirlik ve performansa haiz hale getirdi.

Bu, kripto niş topluluğu dışından değişik ünlülerin ağ ile ortaklaşa iş yapmasının sebeplerinden biriydi. Twitter’da meydana getirilen duyuruya nazaran Charles Hoskinson, Snoop Dogg ve ötekiler 5 Nisan’da Clay Nation’a katılacak.

birazcık aşk duş

Platform etrafındaki yükseliş anlatısındaki artış, büyük yatırımcıların girişini görmüş oldu. Cardano ağı, büyük bir yatırımcı akışına şahit oldu. Balina adreslerinin artışı 21 Mart’tan bu yana %1.7 civarında gerçekleşti.

Cardano’nun mahalli simgesi ADA da bu aşkı hissederek terfi etti. ADA işlem gören Basında yalnız 24 saat içinde %3’lük yeni bir artışla 1,18$’da. Sadece, ‘durağan(durgun) ve yavaş’ yaklaşım, amiral gemisi ekosistemi için problemler yarattı. Bir bakıma rakiplerin önüne geçme fırsatı vermek. Mesela, bu tweet’i düşünün,

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası