Cardano’nun yeni algoritmik stablecoin’i topluluğu korkuttu

Cardano’nun 2023’te yeni bir algoritmik stablecoin piyasaya süreceğini duyurmasının peşinden, 2022’de kripto alanında büyük zarara neden olan TerraUSD’ye (UST) dair anıları canlı olan yatırımcıları endişelendirdi.

Stablecoin projesi Djed, geliştiricilere nazaran dolara endeksli ve Cardano (ADA) destekli olacak. Projede ADA harici başka bir biriki coin de bulunuyor. Stablecoin’in fazla teminatlandırılacağı ve zincir üstü biriki kanıtı sunmuş olacağı da vurgulanıyor.

Proje ekibinin verdiği tüm güvencelere karşın bazı topluluk üyeleri endişeli olduklarını aktardı. Geçtiğimiz aylarda çöken UST ile ilgili kıyaslamalar yapılmış oldu.

Bir topluluk üyesi, Terra örneğine karşın niçin algoritmik stablecoin bu geliştirildiğini anlamadığını belirtti. @SBabt12 adlı kullanıcı, “Bu mevzuyu çözdük sanıyordum, algoritmik stablecoin’ler en iyi seçenek değil” diye deklare etti.

Bir başka kullanıcı ise Tether (USDT) kullanmaya devam edeceğini söylemiş oldu. Twitter kullanıcısı algoritmik stablecoin’lerin stabil olmadığının kanıtlandığını düşünüyor.

Cointelegraph mevzuyla ilgili Djed’e ulaşmaya çalıştı fakat cevap alamadı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası