Cathie Wood, gözünü Block hisselerine dikti

ARK Invest CEO’su Cathie WoodCoinbase hissesine 21 milyon dolar yatırım yaptıktan sonra gözünü Blok hissesine dikti. Wood, 19.9 milyon $ değerinde Block hissesi satın aldı.

Bilindiği üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (saniye), geçtiğimiz günlerde kripto para piyasasında iki dev borsa olan Binance ve Coinbase’e dava açtı. Dava sonrasında özellikle Coinbase hisseleri yüzde 20 değer kaybetti. Bu yüzden Ark Yatırım CEO’su bu düşüşü fırsata çevirdi ve yüklü miktarda COIN satın aldı.

Coinbase hisselerinin değer kaybı, Block hisselerini etkilemedi. Tersine, Block’un hisseleri keskin bir şekilde yükseldi.

ARK Invest, büyük miktarda Blok hissesi satın aldı

ARK Invest Daily Transactions’a göre, şirketin 305.573 yeni Blok hissesi, 7-8 Haziran tarihleri ​​arasında altı ayrı satın alma işleminde bulundu. engellemek hisseler aynı zamanda %4,81 ile ARK’daki en büyük dördüncü hisseyi temsil ediyor.

Yeni hisselerin 240.174 adedi ARK Innovation ETF’ye (ARKK), 39.099 adedi ARK Next Generation Internet’e (ARKW) ve kalan 26.300 adedi ARK Fintech Innovation’a (ARKF) eklendi.

Coinbase’e gelince, ARK Invest 6 Haziran’da üç ayrı satın alma gerçekleştirdi. Şirketin 21.6 milyon $ değerinde 419.324 hisse satın alması, COIN’in 5 Haziran’da yaklaşık %20 değer kaybetmesinden sonra geldi.

Birçok uzman, davaların kripto para şirketlerine zarar verdiğini düşünürken, Wood geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e Coinbase’in daha güçlü çıkabileceğini söyledi. Katia AhşapBinance’e yöneltilen sert suçlamaların ardından bunun Coinbase’i kârlı hale getireceğine inanıyor.

Binance, dolandırıcılık da dahil olmak üzere daha fazla suç faaliyeti nedeniyle artan yasal inceleme altındadır. Böylece Coinbase için rekabet ortadan kalktı ve bu uzun vadede Coinbase için iyi bir şey.

Ek olarak, portföy izleme sitesi Cathie’s ARK’ya göre Coinbase, ARKF, ARKK ve ARKW ETF’lerine yayılmış toplam 11.440 COIN hissesi ile %4,39 ile ARK Invest’in en büyük yedinci holdingi konumunda.

ARK Invest, web sitesine göre ilk çeyrekten bu yana COIN hisse sayısını %8,2 artırdı.

Öte yandan, ahşap Madeni para bazında SEC’in kripto karşıtı yaklaşımlarının Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimi yeniliklerini büyük ölçüde baltaladığına inanıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası