CFTC davasından önce Binance’te 580 milyon dolarlık çıkış!

Bir gün geçmiyor ki dünyanın en büyüğü Binance kripto para borsası Yeni suçlamaların ortaya çıkmasına izin vermeyin. Bilindiği üzere Binance borsası ve CEO’su Changpeng Zhao, dün akşam ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından dava edildi.

Bununla birlikte, CFTC Binance ve yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki varlığın, Zhao’ya dava açmadan kısa bir süre önce borsadan çıktığı bildirildi.

Binance’te 1 milyar dolara yakın çıkış

Thanefield Capital tarafından 27 Mart’ta açıklanan verilere göre Binance – CFTC Mahkemeye çıkarılmasından sadece birkaç saat önce, merkezi borsalardan alışılmadık miktarda para çekildi. İddianameden önceki 12 saat içinde Binance, Kraken, Coinbase ve Bitfinex gibi platformlardan yaklaşık 1,5 milyar dolar çekildi. Bunun yarısından fazlası, yani 850 milyon dolar, Binance tarafından çekildi.

Duyurudan sadece bir saat sonra, Binanza240 milyon dolarlık bir çıkış daha gerçekleşti. Nansen’in verilerine göre, son 24 saat içinde yalnızca Ethereum tabanlı fonlarda 400 milyon dolardan fazla çıkış oldu.

Bununla birlikte, Binance hala 63,36 milyar dolarlık kripto varlığına sahip. Bunun 2 milyar doların üzerinde USDT, 17 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) ve 8,1 milyar dolarlık Ethereum (ETH) içerdiğini belirtmekte fayda var.

Dün gece Binance ve yöneticisine dava açan CFTC’ye göre 2021’den beri. Binancefaaliyetlerini denetleyen şirket, türevler düzenleyicisine uygun şekilde kaydolmayarak düzenleyici yükümlülüklerini yerine getirememiştir.

Dünyanın en büyük kripto para borsası, kara para aklamayla mücadele kurallarına bağlılığını inceleyen İç Gelir Servisi (IRS) ve federal savcılar tarafından da soruşturuldu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance’in ABD’li yatırımcıların kayıtlı olmayan menkul kıymetlere erişmesine izin verip vermediği konusunda kendi soruşturmasını yürütüyor.

Aniden dava ve soruşturmalarla karşı karşıya kalan Changpeng Zhao, hızlı bir şekilde yanıt verdi. Binance CEO’su konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda hiçbir koşulda karlı bir iş yapmadığını söyledi. açıklamaya devam ZaoCFTC’nin piyasayı manipüle etmediğini iddia ederek iddialarını yalanladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası