Çip yarışına bir ülke daha dahil oluyor: Yatırım aldılar, 2023’te üretim başlayacak

Çip yarışına bir ülke daha dahil oluyor: Yatırım aldılar, 2023’te üretim başlayacak – Ekonomi Haberleri

Çip yarışına bir ülke daha dahil oluyor: Yatırım aldılar, 2023’te üretim başlayacak

Güneydoğu Asya ülkesi Vietnam, küresel çip tedariğinde önemli bir anlaşmaya imza atarak Samsung’u ülkesine çekmeyi başardı.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretiyle çip tedarikçileri arasındaki yarış alevlenirken iki taraf arasında imzalar atıldı.

Vietnam’ın ve Samsung’un resmi internet sitelerinde yer alan bilgilere göre, Güney Koreli şirket ve ülke hükümeti Temmuz 2023’te Vietnam’da yarı iletken parçalar üretmeye başlamak konusunda anlaştı.

Tesla’da kartlar yeniden karılıyor: Şirket hisselerinde yeni bölünme Tesla’da kartlar yeniden karılıyor: Şirket hisselerinde yeni bölünme

Tesla’da kartlar yeniden karılıyor: Şirket hisselerinde yeni bölünme

Samsung halihazırda Vietnam’da ev aletleri ve akıllı telefon üretimlerini gerçekleştiriyor.

INTEL’İN EN BÜYÜK TESİSLERİ VİETNAM’DA

Çip üretiminin en büyük üç aktörü Tayvan, Hong Kong ve Çin ile aynı bölgede bulunan komünist ülke, çip tedarikçisi çekme yarışında daha az fark edilen bir oyuncu oldu. Aynı zamanda bu parçalarda dünya devi olan Intel’in de en büyük test ve montaj tesislerine ev sahipliği yapan ülke, 2006’dan beri endüstri içinde bulunuyor.

Samsung, Tayvan’ın TSMC’sinden sonra dünyanın en büyük bellek çipi üreticisi konumunda yer alıyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası