Coinbase, kriptoya yönelik baskı artarken gözünü yurt dışına çevirdi

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsası Coinbase, denizaşırı bir kripto platformu kurmak için kurumsal müşterilerine ulaştı.

Bloomberg’in raporuna göre borsa, ABD’de kripto para sektörü üzerindeki baskı arttıkça gözlerini denizaşırı ülkelere çevirdi.

Konu hakkında bilgi sahibi olan isimsiz kaynaklara göre şirket, piyasa yapıcılar ve çeşitli yatırım firmaları ile müşteriler için Coinbase’in ana pazarından ayrı bir alternatif yaratma olasılığını tartışıyor. Görüşmelerin gizli yürütüldüğü iddia edildi.

Coinbase bir B planı arıyor

Anonim kaynaklardan biri, Coinbase’in platformu nereye kurmak istediğine henüz karar vermediğini söyledi.

Bir Coinbase sözcüsü konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Ancak, küresel olarak kripto para birimlerinin benimsenmesini artırmak için çeşitli seçeneklerin araştırıldığını söyledi.

Kripto para şirketleri için ABD’deki ortam her geçen gün bozulmaya devam ediyor. Terra ekosisteminin çökmesiyle başlayan ve FTX’in iflasıyla zirveye ulaşan düzenleyici baskı, Silicon Valley Bank, Signature ve Silvargate’in kapanmasıyla yeniden gündeme geldi.

Coinbase şu anda 100’den fazla ülkede hizmet verirken, çoğu müşteri ABD merkezli platformu kullanmayı tercih ediyor.

Geçen ay bir kazanç görüşmesinde konuşan Coinbase COO’su Emilie Choi, şirketin bir offshore işi yürütmeyi düşünüp düşünmediği sorulduğunda, uluslararası genişlemenin işleyişlerinin önemli bir parçası olmaya devam edeceğini söyleyerek kapıyı açık bıraktı.

Choi, ağırlıklı olarak Avrupa ve İngiltere’de yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası