CoinShares, NFT fiyatlarını ölçen Twitter botu başlattı

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, kullananların belirli NFT’lerin makul kıymetini denetim etmelerini sağlayacak deneysel bir Twitter botu başlattı.  
Şirket, 13 Ekim tarihinde Twitter’da CoinSharesNFTAI isminde botu duyurdu. CoinShares, CoinSharesNFTAI botunun algoritmasının bir NFT’nin “makul değerinin” belirlemek için OpenSea’den değişik veri kümelerini toplamaya odaklandığını deklare etti. 

[1/4] We are very excited and proud to announce the official launch of @CoinSharesNFTAI. A simple tweet can let you know how much an NFT might be worth.— CoinShares ‍ (@CoinSharesCo) October 13, 2022

CoinShares, paylaşmış olduğu tweet dizisinde işlem geçmişi olmayanlar da dahil olmak suretiyle NFT fiyatlarının oldukça değişken olduğu ve milyonlarcasının pazarda mevcut olduğundan “değerlerini belirlemenin kolay bir iş olmadığını” altını çizdi. 
Goblin Town NFT hodler systemic_bliss benzer biçimde kimi kullanıcılar ise NFT kıymet tahminlerinden pek de etkilenmedi. Kullanıcı, bir NFT’yi 2,694 ETH’den satın aldıktan sonrasında, botun o NFT fiyatı için 0,88 Ethereum (ETH) tahmininde bulunmasının peşinden CoinShares “botunun çok kötü” olduğu yorumunda bulunmuş oldu. Bu başka bir kullanıcı ise, aynı NFT’nin taban fiyatı 0,48 ETH ve teklif fiyatı 0,63 ETH iken, botun 0,28 ETH olarak ölçmesini “birazcık yanlış gösteriyor” ifadelerini kullandı. 
Cointelegraph, geçtiğimiz haziran ayında bir hacker tarafınca çalındıktan sonrasında 260 bin dolarlık bir fidye karşılığında kurtarılan ve Seth Green’in oldukça tanınan 8398 numaralı Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’si üstünde denedi. NFT, şu anda OpenSea’de 70,6 ETH’lik “en iyi” teklife haiz ve haberin çevrildiği gösterim saati itibarıyla Twitter botu tarafınca 106 bin dolar değerinde 79,65 ETH olarak ölçüldü. 
OpenSea’de şu anda mavi çipli BAYC, Goblin Town, Pudgy Penguins ve Cool Cats benzer biçimde koleksiyonların da bulunmuş olduğu, desteklenen 50’ye yakın NFT projesi mevcut. 
Hepsi de bu hafta mevcut koleksiyonlar sıralamasında yer aldı ve bu da desteklenen koleksiyonların haftalık dönen bir listesinin olduğu bulunduğunu düşündürüyor. 

Let’s see what @CoinSharesNFTAI thinks of my gob…https://t.co/bGpAvyO5Ys— systemic bliss (@systemic_bliss) October 13, 2022

The newly launched bot comes only days after the digital asset manager published a report on constructing an NFT price index, which its NFT bot is based on. In the report, quantitative trading analysts Yanis Bakhtaoui and Hugo Schnoering noted that:
“ERC-721 token’ları kimlik, bir takım özellik tarafınca benzersiz bir halde tanımlanır ve değiştirilemez ve bölünemezler. Her NFT benzersiz olduğundan, bu özellikler, varlıkları fiyatlandırmayı zorlaştırıyor.” 
Analistler, ek olarak “Bu özellikler NFT pazarını naturel olarak likiditeye haiz olmayacak hale getiriyor: bu da verilen tekliflerle ilgilidir ve bir kullanıcı NFT’sini satmak istemediğinde, kimse aynısını satın alamaz” ifadelerini kullandı. 
Bununla beraber rapor, tutarları yükseltmek için tasarlanmış hileli işlemler olan suni hacim artırma işlemleri benzer biçimde piyasayı manipüle etme taktiklerinin NFT fiyatlandırmalarını üstünde mühim bir etkiye haiz bulunduğunu belirtiyor. 
Öte taraftan CoinShares’in başlatmış olduğu botu kullanmak için kullananların yalnızca Twitter’da CoinSharesNFTAI diye tweet atarak OpenSea’deki bir token’a bağlantı bağlantısı sağlaması gerekmektedir. Bununla beraber, öteki pazar yerlerinin CoinSharesNFTAI botu ile desteklenip desteklenmeyeceği ise hemen hemen belli değil. 

@CoinSharesNFTAI https://t.co/Mk70DncI9K— Dave Grannan (@grannan) October 14, 2022

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası