Cointelegraph Türkiye’nin DeFine programı ilk bölümüyle yayında!

Cointelegraph Türkiye’nin yeni programı DeFine’ın ilk kısmı gösterildi. Programa dYdX Ülke Başkanı Zirve İşmen ve blockchain ve kripto yazarı Turan Sert konuk oldu.

İkili, 11-14 Ekim tarihlerinde Kolombiya’nın başkenti Bogotá’da meydana gelen ve Zirve İşmen’in katılmış olduğu Ethereum geliştirici etkinliği Devcon’u, etkinlikte tartışılan mevzuları ve kısa sürede yaşanmış olan iki büyük siber saldırıyı ele aldı.

İşmen’e nazaran Devcon etkinliği, yalnızca teknolojik gelişmelerin değil, sosyolojik ve ruhsal konuların da tartışıldığı kültürel bir etkinlik oldu. Etkinlikte 30’dan fazla Türk bulunduğunu aktaran İşmen, Devcon’un seneye İstanbul’da düzenlenmesi için lobi emek harcaması yapıldığını söylemiş oldu.

İkili, kripto ve Ethereum topluluklarının gündem maddelerinden kabul edilen MEV ve sıkıdüzen mevzusuna da değindi. ABD’nin Tornado Cash yaptırımlarının ekosisteme mevcut ve gelecekte bulunması ihtimaller içinde tesirleri konuşuldu.

Son olarak, geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen iki büyük siber hücum, BNB Smart Chain ve Mango Markets hackleri değerlendirildi.

DeFine programının ilk bölümünü Cointelegraph Türkiye’nin YouTube hesabından seyredebilirsiniz.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası