‘Oldukça Üzgünüm’: Takashi Murakami, NFT Fiyatları Düşürdüğü İçin Twitter’daki Kripto Yatırımcılarından Özür diler

0


Takashi Murakami, NFT alanına başarı göstermiş bir geçiş yapmayı başaran birkaç güzel sanatçıdan biridir.

Christie’nin 69 milyon dolarlık kripto için bir Beeple NFT açık artırmasını gördükten sonrasında ilk olarak 2021 baharında bir koleksiyon başlatmak için esin aldı. Etkinlik, küresel bir NFT çılgınlığını başlattı ve önümüzdeki birkaç ay, doğru zamanda atlayanlar için bir NFT koleksiyonu başlatmanın en iyi zamanıydı.

Ne yazık ki Murakami’nin zamanlaması berbattı ve NFT patlamasını tamamen kaçırdı. Projenin teknik ayrıntılarını ince ayar yapmak için bir yıl harcadıktan sonrasında, 2022 kripto çöküşünden derhal ilkin başlattı.

8 Haziran’da, görünüşte cesareti kırılmış bir Murakami, Twitter’da bir özür yayınladı: “Sevgili http://Murakami.Çiçekler, Projenin taban fiyatı ve işlem tutarları durağan(durgun) kalsa da, devam eden himayenizi takdir ediyorum. Oldukça üzgünüm,” dedi.

En ucuz Murakami.Flower NFT, şu anda 2 ETH’dir (mevcut değerde 2,200 $). Açık deniz. Bir yıldan fazla bir süre önceki yanlış bir başlangıç ​​esnasında, 260.000$’ın üstünde teklifler alıyordu. İşte o süre projeyi geri çekmeye ve işleri birazcık daha düşünmeye karar verdi.

Fanatikleri, projenin başlatılmasındaki uzun gecikme için onu azarlamak yerine, onun yanında yer aldı. Bir Twitter kullanıcısı yazdı: “Piyasanın iyi mi hareket etmiş olduğu için özür dilemeyin, sizin kontrolünüzde değil.”

“Sanatın ya da yaptığın bir şey değil. Pazar. Üzülecek bir şey yok! Bir tek seni halletmeye devam et!” bir öteki söz konusu.

Bir fanatik arsızca yazdı: “Lütfen bir 30 yıl daha verin. Bu dünyadan gitmiş olacağım ve NFT projemin gerçek kıymeti kesinlikle netleşecek.”

Murakami, Artnet News’in yorum talebine cevap vermedi.

Japon sanatçı, pikselli çiçek NFT’lerini geçen ay sabırla bekleyen bir fanatik kitlesine sundu. Sadece o zamana kadar NFT pazarı soğuyordu ve kripto sema çoktan kararmıştı.

Mayıs ayı başlarında, Wall Street Dergisi rapor edildi NFT pazarı düz bir çizgideydi ve Haziran ayı başlarında Bitcoin, Kasım rekorunun değerinin yüzde 60’ından fazlasını kaybederek kripto ve NFT pazarlarının geri kalanını onunla beraber aşağı çekti.

Murakami’nin yavaşlayan temposu probleminin büyük bir parçasıydı. NFT projesini ilk kez duyurduktan birkaç hafta sonrasında, 108 NFT düştü—OpenSea’de Ethereum blok zincirindeki belirteçlerle temsil edilen 11.664 pikselli çiçek koleksiyonundan.

“Karanlıkta el yordamıyla ilerliyorum, bu yüzden birçok hata yapacağımdan inanırım, fakat lütfen bana katlanın,” dedi. Instagram’da peygamberce yazdı.

İşler iyi görünüyordu. başlıklı ilk “Murakami.Flowers” ​​NFT #0000 Murakami.Çiçek derhal bir teklif çekti 144 eter yada ortalama 260.395 dolar.

Fakat Murakami, yolda kalmak yerine ayaklarını üşüttü. İki haftadan kısa bir süre sonrasında sanatçı listeyi geri çekti ve erteleyeceğini deklare etti Merakla beklenen NFT projesi.

O istedi teknolojiyi daha iyi idrak etmek. Çalışmalarını listelemesi için OpenSea’ye güvenmek yerine, gelecekte projenin bağımsızlığını korumak için kendi akıllı sözleşmesini yapmak istedi.

Ek olarak aklını Web 3.0’a sarmak istedi. Geçen ay Artnet News’e “Bu parçayı kafama yerleştirmem uzun süre aldı” dedi.

Gecikme, elinden bir şey gelmezken ona pahalıya mal oldu: NFT projesi, Murakami’ye maddi bir fırsat sundu. fena bir yıldan çıkmak. Covid onu 2020’ye kadar Japonya’da mahsur bırakmıştı. O senenin Temmuz ayında şirketi Kaikai Kiki’nin iflasın eşiğinde bulunduğunu duyuru etti. Uzun süredir planlanan bir galeri, müze gösterileriyle beraber ertelendi. onun filmi, Denizanası Gözleri Bölüm 2: Mahashankhiptal edilmişti.

takip eden NFT ortaklaşa iş Murakami, RTFKT ile nihayet Mayıs 2022’de Murakami.Flowers’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bundan kıymetli dersler çıkarmışsa, tüm kripto alanı olabilir. birbirine bağlı saatli bombalardan oluşan bir Jenga yığını. Kendi risklerini göze al.

Artnet Haberlerini Feysbuk’ta takip edin:


Sanat dünyasının bir adım önünde olmak ister misiniz? Sohbeti ileriye taşıyan son dakika haberlerini, ufuk açıcı röportajları ve isabetli tehlikeli sonuç yorumları almak için bültenimize abone olun.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası