Cryptocurrency: 2022’de benim için en iyi 10 kripto (bitcoin olmayan)

0

(*10*)

WMadenciliğe erişince, dikkate alınması ihtiyaç duyulan en mühim unsur karlılıktır. Sadece bazı çömez madenciler bu metriği yanlış yorumlayabilir: yalnızca madeni paranın fiyatına bağlı değildir.

Ek olarak, bir kripto para madenciliği teçhizatı çalıştırmanın maliyetlerini, ek olarak günde elde edebileceğiniz kripto para birimi miktarını, kar etmek için çıkarmanız ihtiyaç duyulan blok sayısını ve benzeri şeyleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Gelecekteki madencilik operasyonunuzun karlılığını hesaplamak için bir madencilik hesaplayıcısı kullanmak iyi bir fikirdir. Günde ne kadar kar edebileceğinizi görmek için madenciliği yapmak istediğiniz kripto para birimini, donanımınızı, hash gücünüzü vb. girin.

Madenciliğin uzun vadeli bir yatırım bulunduğunu ve kripto piyasasının yüksek oynaklığı sebebiyle bugün karlı olanın yarın para kaybetmenize niçin olabileceğini ihmal etmeyin.

Bunlar, 2022’de çıkarılacak en iyi kriptolardan bazıları:

Ethereum (ETH)

Hangi kripto para biriminin çıkarılacağını seçmek söz mevzusu olduğunda, birçok şahıs en popüler ikinci kripto para birimini ve orijinal akıllı sözleşme başlatma panelini seçiyor. Bununla beraber, bir çok durumda, tek bir madeni para madenciliği hayata geçirmeye çalışan daha çok insan, her biri daha çok kar yapmış olacaktır – kısmen her blok ödülü yarıya inmiş olduğu/üç katına çıkar, vb. ve kısmen madeni para toplam arzına ulaşmış olduğu için. Daha süratli.

Ethereum Klasik (ETC)

Bir DAO saldırısından kurtulmak için, Ethereum 2016’da bir hard fork yapmak mecburiyetinde bırakıldı. Ethereum Classic, adından da anlaşılacağı benzer biçimde, orijinal 2016 öncesi Ether’in birazcık değiştirilmiş ve yükseltilmiş bir versiyonudur. Madencilik için CPU ve grafik kartları kullanılabilir.

Monakoin (MONA)

Monacoin bir Litecoin çatalıdır. Lyra2RE(v2) iş kanıtı karma algoritması yardımıyla GPU madencileriyle madencilik yapmak için en iyi kripto para birimlerinden biridir. Lüzumlu olan tek şey güvenli bir donanım cüzdanı ve madeni para madenciliği yapabilen bir donanım cihazıdır.

Vertcoin (VTC)

Lyra2REv3 emek harcama kanıtı karma algoritması, Vertcoin oluşturmak için kullanılır. Bu kripto para birimi ASIC madenciliğine dayanıklıdır, şu demek oluyor ki yalnızca bir GPU yada CPU kullanılarak madenciliği yapılabilir. ASIC uyumlu kripto para birimleri çoğunlukla merkezi ASIC madencilik firmaları ve havuzları tarafınca çıkarıldığından, süreci oldukca daha azca demokratik hale getirdiğinden, bu, madeni paranın daha adil bir halde dağıtılmasını sağlamak için yapılmış oldu. Vertcoin’in yaratıcıları, ademi merkeziyetçiliği desteklemek için madeni parayı ASIC’e dayanıklı hale getirdi. Merkeziyetsizlik, kriptonun arkasındaki orijinal fikirlerden biridir.

ZCash (ZEC)

ASIC’e dayanıklı başka bir kripto para birimi ZCash’tir. Onu yaratan şirket, kripto dünyasında çekiş kazanmasına destek olan gizliliğe de büyük ehemmiyet veriyor. ASIC direnci sebebiyle bu madeni paranın çıkarılması daha zor olsa da, buna kıymet: madeni paranın (oldukça yüksek) fiyatı, ASIC’lerle çıkarılamaması sebebiyle daha istikrarlı ve güvenilir, bu da onu uzun vadeli iyi bir yatırım yapıyor .

sırıtış (sırıtarak)

Grin, tamamen açık kaynaklı, topluluk odaklı bir kripto para birimidir. Her dakika 60 sırıtmadan oluşan bir blok çıkarılır ve müddetsiz olarak her saniye bir jeton üretilir. Durağan(durgun) bir blok madenciliği ödülü ile, bu tür doğrusal emisyon, enflasyon oranını düşürürken arzda durağan(durgun) bir artış yaratır. Bu tasarım yalnızca blok zincirinin uzun vadeli güvenliğini sağlamakla kalmaz, bununla birlikte madencilik sürecini daha adil ve demokratik hale getirir.

Monero (XMR)

Monero, madenciliği meydana getirilen en popüler madeni paralardan biridir ve bunun iyi bir sebebi vardır: Sınırsız bir arzı vardır, bu da madencilik zorluğunun Bitcoin’inki kadar süratli yükselmediği, yüksek bir fiyatı olduğu ve piyasadaki ilk 44 içinde yer almış olduğu anlamına gelir. Kapitalizasyon. Uzun vadeli parlak bir geleceği var. Monero, genel olarak benim için en karlı kripto para birimlerinden biridir.

RavenCoin (RVN)

RavenCoin, KAWPOW algoritmasını kullanır. GPU’larla madenciliği en kolay kripto para birimlerinden biridir, bu yüzden yeni başlayanlar için idealdir. Bu madeni para, piyasa kıymeti açısından ilk 100 içinde yer ediniyor ve GPU madenciliğini uygun bir seçenek haline getiriyor.

DigiByte (DGB)

UTXO teknolojisine dayanan DigiByte, ağ işlemlerini beş değişik bağımsız algoritma kullanarak işler. Bu teknoloji, ASIC, GPU ve CPU dahil olmak suretiyle çeşitli madencilik seçeneklerini destekleyerek DGB madenciliğinin mümkün olduğunca karlı olmasını sağlar.

Sonsuzluk (AE)

AE, Proof-of-Work (PoW) ve Proof-of-Stake (PoS) algoritmalarını birleştirmek için CuccooCycle hashing’i kullanır ve madencilerin işlemleri doğrularken bloklar oluşturmasına olanak tanır.

Ağa benzersiz yaklaşımı ve operasyon hızı sebebiyle, Aeternity şu anda benim için en karlı madeni paralardan biridir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası