Cryptoverse: NFT balonu bu küçülme hissini alıyor

0


5 Nisan (Reuters) – NFT balonu patlamıyor, sadece bir sızıntı yapmış olabilir.

Christie’nin müzayede evinde 69.3 milyon dolarlık kripto paraya satılması mümkün olmayan tek bir tokenin, alıcının her insanın çevrimiçi olarak ücretsiz bir şekilde görebileceği bir dijital dosyanın sahibi olarak blok zincirine kaydedilmek için ödeme yapmasıyla bir yıl sonrasında, bu acayip ve yırtıcı Piyasa bazı yavaşlama işaretleri gösteriyor.

En büyük NFT pazarı olan OpenSea’deki satışlar, bir yıl önceki 8 milyon dolardan devasa bir sıçramayla Ocak ayında ortalama 5 milyar dolara ulaştı, sadece geçen ay ortalama 2.5 milyar dolara geriledi.

Reuters.com’a ÜCRETSİZ sınırsız erişim için şimdi kaydolun

Piyasa takip edeni CryptoSlam’e bakılırsa, geçen ay ortalama 635.000 şahıs NFT’yi averaj 427 dolara satın aldı.

Gene de firmalar, sanal arazi ve avatarlar için giysiler benzer biçimde dijital varlıkların kripto para birimi için NFT’ler olarak satın alınabileceği modaya uygun “metaverse” içine yığılmaya devam ediyor. JPMorgan (JPM.N) ve HSBC (HSBA.L), bu yıl NFT tabanlı dünyalarda sanal mekanlar açan işletmeler içinde yer alırken, YouTube ve Instagram (GOOGL.O) da NFT planlarına haiz. daha çok oku

Miami merkezli dijital sanat koleksiyoncusu Pablo Rodriguez-Fraile, “Açıkçası geçen yıl bazı dönemlerde yaşadığımız coşku ve ilgi artık burada değil” dedi. “Sürdürülebilir olmayan bir şeyi başardığımızı düşünüyorum.”

Gene de satışların son haftalarda yine arttığını da sözlerine ekledi.

OpenSea’de NFT satışları

NFT araştırma şirketi DappRadar’ın finans ve analitik direktörü Modesta Masoit, pazarın genel olarak düşüşte değil, süratli büyümesinin peşinden konsolide bulunduğunu söylemiş oldu ve Rusya’nın Şubat ayı sonlarında Ukrayna’yı işgal etmesinin peşinden yatırımcının dikkatli olmasının satışları düşürebileceğini de sözlerine ekledi.

“Hepimiz bir konsolidasyon periyodu olacağını bekliyordu” diye ekledi. “Gitmiyor, bir tek sağlamlaşıyor.”

DappRadar’a bakılırsa, toplam NFT satışları, 2022’de şu ana kadar ortalama 11,8 milyar dolar oldu; bu, düzensiz işlemlerin hakim olduğundan şüphelenilen ve azca sayıda hesabın şişirilmiş fiyatlar için ileri geri ürün ticareti yapmış olduğu bir platformdan meydana getirilen 19.3 milyar dolarlık satışlar hariç. daha çok oku

Günlük NFT hacimleri

MAYMUN AYININ BOĞA

NFT’ler egzotik ve tehlikeli hayvanlar olabilir.

Fiyatlar, bir varlığın değerinin toplumsal statüsüne bağlı olduğu oldukça değişken bir piyasada, ilk dalgalanmadan sonrasında mühim seviyede düşebilir.

Bonhams müzayede evindeki dijital varlıklar başkanı Nima Sagharchi, geleneksel sanat dünyasının aksine, NFT pazarının yedi gün kadar kısa bir sürede boğa ve ayı döngüleri içinde tahterevalli görebileceğini söylemiş oldu.

Art Blocks adlı bir koleksiyondan bilgisayar tarafınca oluşturulan soyut görüntüleri temsil eden bir NFT, CryptoSlam’e bakılırsa Eylül 2021’de en yüksek seviyede averaj 15.000 $’a satacaktı, sadece geçen ay 4.200 $’ın birazcık altında bir fiyat aldı.

Ayrıca, Bored Ape Yacht Club NFT’leri – bir karikatür primat üstünde 10.000 varyasyon seti – hala averaj 300.000 dolar civarında satıyor.

sıkılmış maymun tutarları

Madonna ve Paris Hilton benzer biçimde ünlülerin yapmış olduğu benzer biçimde, Bir Bored Ape satın almak, bir üye kulübü ile bir yatırım planı arasındaki geçişe katılmaya benzer. Alıcılar çoğu zaman toplumsal medyada NFT’lerini profil resimleri olarak ayarlayarak üyeliklerinin reklamını yapar.

Geçen ay, Bored Ape NFT sahiplerine ve projenin kurucularına verilen ApeCoin adlı bir kripto para birimi piyasaya sürüldü. Coinbase verilerine bakılırsa, piyasa kıymeti şimdiden 3.4 milyar dolar.

Eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Raoul Pal, bir blog yazısında, bu token için beklentilerin onu bir Bored Ape NFT’de ortalama 400.000 dolar değerinde kripto para birimi etheri harcamaya teşvik ettiğini yazdı.

“Toplumsal belirteçler BÜYÜK şeydir” diye yazdı.

NFT dizinleri
Reuters.com’a ÜCRETSİZ sınırsız erişim için şimdi kaydolun

Londra’da Elizabeth Howcroft tarafınca meydana getirilen raporlama; Pravin Char tarafınca düzenleme

Standartlarımız: Thomson Reuters Itimat İlkeleri.

İfade edilen görüşler yazara aittir. Itimat İlkeleri uyarınca dürüstlük, bağımsızlık ve önyargıdan uzak olmayı taahhüt eden Reuters News’in görüşlerini yansıtmazlar.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası