CZ, şirketin kurtarma fonu için Abu Dabi yatırımcılarıyla görüştüğü haberini yalanladı

Kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, şirketin kripto kurtarma fonu için nakit toplamak amacıyla Abu Dabi’deki yatırımcılarla görüştüğünü iddia eden bir haberi yalanladı.

Bloomberg’in 22 Kasım tarihindeki bir raporuna bakılırsa CZ ve Binance’e bağlı öteki kişiler, potansiyel likidite sorunları olan projelere destek olmayı amaçlayan fon için nakit toplama konusunu görüştü. Zhao ve Binance ekibinin Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnoon bin Zayed ile bağlantılı potansiyel destekçilerle bir araya gelmiş olduğu bildirilirken, bir Binance sözcüsü toplantıların “genel küresel düzenleyici mevzulara odaklandığını” söylemiş oldu. CZ, bir tek yanlış bulunduğunu söyleyerek Twitter’daki rapora karşı çıktı.

Binance CEO’su, fonu ilk olarak FTX’in “likidite sıkışıklığı” ve batkı başvurusunun arkasından 14 Kasım’da duyurdu. Kripto borsasının fonun ne kadar büyük olmasını amaçladığı ise belli değil. Öteki taraftan FTX’in batkı başvuruları, şirketin 20 Kasım itibarıyla 1,2 milyar dolardan birazcık daha çok nakit paraya sahipken 3 milyar dolardan fazla borcu bulunduğunu gösteriyor. Sadece CZ, Twitter’da fonun asla yalancılar yada dolandırıcılara yönelik olmadığını ifade etti.

Binance ve CZ, borsanın FTX Token (FTT) arzını tasfiye etmeyi planladığını açıkladıktan ve o zamanki CEO Sam Bankman-Fried’in talebi üstüne ihtimaller içinde bir kurtarma paketini tartıştıktan sonrasında FTX vakalarına karıştı. Binance potansiyel anlaşmadan 48 saatten kısa bir süre sonrasında çekildi, arkasından FTX batkı başvurusunda bulunmuş oldu ve Bankman-Fried çekilme etti.

CZ, 17 Kasım’da Bankman-Fried’le FTX ile ilgili bir görüşmeye değinerek, “Ona yardım edemezsek, muhtemelen edecek başka kimse yok. Büyük olasılıkla bir grup insan anlaşmayı bizlerden ilkin kabul etti,” ifadelerini kullandı.

Dubai’nin Sanal Varlık Düzenleme Kurumu, eylül ayında Binance’in nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcılara sanal varlık hizmetleri sunması için yeşil ışık yaktı. Abu Dabi’nin Küresel Piyasa ve Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu da kasım ayında kripto hizmetleri sunması için Binance’e benzer bir onay verdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası