Do Kwon, kendisine VIP gibi davranıldığını söyledi

Bloomberg’in bildirdiğine göre Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, kaçarken kendisine VIP gibi davranıldığını söyledi.

Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adzic, Podgorica’daki makamında verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Do Kwon ve arkadaşı şaşırmış gibi davrandılar ve yetkililerimize dünyanın diğer yerlerinde VIP muamelesi gördüklerini söylediler.”

Komşu ülkelerde zaman geçirdiler

Adziç, Do Kwon ve şirketin finans müdürü Han Chang-joon’un Karadağ’a yasadışı yollardan geldiklerini ve daha önce adı açıklanmayan yakın bir ülkede vakit geçirdiklerini söyledi. Güney Koreli yetkililer geçen ay Sırbistan’da Kwon ve Chang-joon’u arıyorlardı. İkili, geçen Perşembe günü Dubai’ye uçmak üzereyken Karadağ’da tutuklandı.

Terra ekosisteminin algoritmik stablecoin’i TerraUSD’nin geçen Mayıs ayındaki çöküşü, kripto para ekosistemini derinden sarstı. Çöküşle birlikte birçok kripto para şirketi de dolaylı olarak büyük bir kayıp yaşadı.

Do Kwon’un nerede olduğuyla ilgili tartışmalar uzun süredir devam ediyordu. Güney Koreli yetkililer geçen Eylül ayında bir tutuklama emri çıkardı, ancak Kwon’a ulaşılamadı.

Karadağlı yetkililer, kapsamlı bir soruşturmanın ardından başka bir kişiye ait sahte bir Belçika pasaportu ve bir Güney Kore pasaportu bulduklarını söylediler. Adziç ayrıca üç dizüstü bilgisayar ve beş cep telefonuna el koyduğunu ve önemli miktarda bilgi elde ettiğini söyledi. Ancak bilgi içeriğini paylaşmaktan kaçındı.

Hapishane yetkilileri, Kwon’un COVID-19 önlemlerinin bir parçası olarak Karadağ’da tıbbi karantinada tutulduğunu söyledi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası