Dogecoin: Elon Musk, DOGE’nin kayıplarını geçersiz kılmasına yardımcı olabilir mi?

0


Tüm kıymeti için, Dogecoin yalnız memeden esin alan bir kripto para birimi olmaya geri dönüyor. Tek kıymeti, Elon Musk’ın onu kendi yolunda onaylamasından geliyor. DOGE bu şekilde herhangi bir geçerlilik ve kullanışlılık görüntüsü elde etti. Belirteç son zamanlarda oldukça düşük bir performans sergiledi. Fakat şimdi, Elon Musk onu ayılardan kurtarabilir benzer biçimde görünüyor.

Elon ve Twitter, Dogecoin’i kurtardı

5 Nisan’daki %16’lık ralli, Dogecoin’in dört ay içinde kaydettiği en büyük tek günlük artış oldu. Dogecoin, gelişim cephesinde herhangi bir yıldız ilerleme kaydetmediğinden, yükselişi tetikleyebilecek tek ihtimaller içinde niçin Elon Musk’ın Twitter gelişimi benzer biçimde görünüyor.

DogeFather’ın Twitter’ın Yönetim Kurulu üyesi olması, madeni para için dolaylı bir tetikleyici olabilir. Ne olursa olsun, madeni para tek seferde 2022 süresince şahit olunan tüm kayıpları geri almayı başardı.

Nitekim, Aralık 2021’den bu yana zarar kaydeden 120 binin üstünde DOGE sahibi, 24 saat içinde nihayet kar görmüş oldu.

Dogecoin yatırımcıları kârda | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Ek olarak, DOGE Ocak ayının sonunda hala düşerken, toplam arzın ortalama %30’unun (32 milyar DOGE) yaşını kısa bir süre için tutulmaktan üç aydan fazla bir süreye değiştirdiğini belirtmek gerekir.

Şu anda, aynı tedarik oldukça fazla taşınmadı. Aslen, altı ay işaretine yaklaşıyor. 5 Nisan’daki kısa ralli, yatırımcıların altcoine olan inancını kesinlikle tekrardan tesis etti.

Dogecoin arzının yaşa bakılırsa dağılımı | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bu, yeni yatırımcılara coşku verici gelse de, fiyat tablosunda konsolidasyon olasılığına kendilerini hazırlamak isteyebilirler.

Yazının yazıldığı sırada kripto para, son güne bakılırsa ortalama %6,96 düşüşle 0.1493 dolardan işlem görüyordu. Bilhassa, madeni para, şu anda hafifçe düşüş eğilimi gösteren daha geniş piyasa ipuçlarının dalgalanma etkisine karşı savunmasız kalmaya devam ediyor.

Dogecoin Fiyat Hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Artı, meme jeton aslına bakarsanız kral jetonla 0.93’lük bir korelasyonu paylaşıyor. BTC’nin fiyatındaki herhangi bir değişim, Dogecoin’in fiyat yörüngesini kesinlikle etkileyecektir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası