Dogecoin’in %18 çöküş ve 14 milyon dolarlık tasfiyeden sonra gidebileceği yer burası.

0

(*14*)

Pazarın bir çok, kripto alanını inancın ötesinde kıran 9 Mayıs vakalarından hala kurtuluyor. Her kripto para birimi için bir günlük en yüksek kayıpları işaretleyen ayılar, meme paralarının kralı Dogecoin de dahil olmak suretiyle en popüler/talep üstüne tokenleri bile yedekte bırakmadı.

Dogecoin çöküyor

%18,07 kaybeden Dogecoin yatırımcıları kesinlikle hayal kırıklığına uğradı, sadece TerraUSD’nin (UST) stabilcoini 0,47 $’dan işlem görmesine müsaade eden, hatta günün bir noktasında 0,26 $’a düşen Terra sahipleri yardımıyla hala acı çeken Terra sahipleri kadar değil.

DOGE ise Şubat 2021’de tüm zamanların en yüksek yada 15 ayın en düşük seviyesine denk gelen 0.1004 dolarlık eleştiri desteğini kontrol etmek için geriledi.

Dogecoin fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Buna karşılık Dogecoin, Mayıs 2021’den bu yana ciddi bir direnç olan düşüş trendi çizgisinin altına düştü.

Altcoin, Mart ayında onu kırmada ve üstünde bir ivme sağlamada başarıya ulaşmış oldu, sadece son piyasa koşulları madeni parayı yeniden altına getirdi, sadece DOGE’nin bugün üstünde kapanması koşuluyla onu desteğe geri döndürmeye kafi gelecek kadar yakın.

Çöküşün daha geniş tesiri, piyasada 14 milyon dolarlık uzun ve kısa sözleşmelerin tasfiyesine de yol açtı.

Dogecoin tasfiyeleri | Kaynak: CoinGlass

Bu tasfiyelerin bir çok, ortalama 13 milyon dolar tutarındaki uzun sözleşmelerden kaynaklandı. Bu, yatırımcıların bir süredir fiyat artışı beklediklerini sadece devam eden düşüş faktörleri sebebiyle ne yazık ki buna tanık olamadıklarını gösteriyor.

Ve kim bilir bu çöküş, DOGE meraklıları için, iyileşme başladığında düşük bir noktada nakit karlara atlamak için bir fırsat olarak hareket edebilir.

Olduğu benzer biçimde, yatırımcıların birikime yönelik duyarlılığı, Averaj Madeni Para Çağı’nın durağan(durgun) eğiminde görüldüğü benzer biçimde, şu anda hakikaten değişmedi.

Dogecoin averaj madeni para yaşı | Kaynak: Santiment – ​​AMBCrypto

Ek olarak, Dogecoin’in son iki ayda artan talebi, kripto piyasasına bir meme jetonu ile girmek isteyen insanoğlu için pozitif yönde olabilir.

Şu anda, DOGE, kripto ile ilgili her 100 sözden dördü gerçekleşme eden toplumsal alana bir halde hükmediyor.

Dogecoin’in toplumsal platformlardaki hakimiyeti | Kaynak: Santiment – ​​AMBCrypto

İleriye dönük olarak, piyasa muhtemelen dibe vurmuş olduğu için herhangi bir hedef belirlemek anlamsızdır, sadece daha uzun bir vakit diliminde DOGE, destek eski ve yeni yatırımcılarını cezbedebileceği için 0.192 $’ı kontrol etmeye geri dönecektir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası