Doğrudan Bitcoin ve Ethereum yatırımları sunan en büyük özel banka LGT

0


Lihtenştayn kraliyet ailesine ilişkin banka LGT, şimdi müşterilerine direkt yatırım imkanı sunuyor. Bitcoin ve Ethereum bununla beraber gizleme hizmeti de vermektedir.

özel banka duyuru hizmetlerin ilk olarak Lihtenştayn ve İsviçre’deki müşterilerine sunulacağını belirtti.

Banka, bu yeni ürün için İsviçre dijital varlık hizmetleri sağlayıcısı SEBA Bank ile ortaklık kuruyor. SEBA, İsviçre’de düzenlenir ve bu yatırımlar için kripto komisyonculuğu ve gizleme hizmetleri elde edecektir.

LGT, geleneksel yatırım süreçlerinin kripto yatırımlarına uygulanacağını söylemiş oldu

LGT’ye bakılırsa, teklif hareketi kripto yatırımı Son yıllarda bu yatırım sınıfına artan talep sebebiyle seçenekler geliyor.

Banka, teknik uzmanlığa haiz olmayan kişilerin bu varlıklara yatırım yapmasının ne kadar zor olabileceğini anladığını belirterek sözlerine devam etti.

LGT Bank CEO’su Roland Matt, bankanın müşterilerinin kripto alanına erişmesine destek olurken bununla beraber en yüksek güvenlik standardını korumaya çalışacağını söylemiş oldu.

onun sözleriyle

“Bu teklif üstünde yoğun bir halde çalıştık. Kripto para birimleri hala dinamik bir gelişim aşamasındadır. Bu yüzden LGT en önce bu tür bir yatırım için ilgili, lüzumlu süreçleri ve çerçeveyi yarattı.”

Uygun müşteriler ek olarak ustalaşmış müşteriler yada harici bir varlık yöneticisinin müşterileri olarak sınıflandırılmalıdır. Sadece, teklifin kapsamını yakında öteki ülkelere genişletme planları var.

BTC ve ETH ile başlarken, banka zaman içinde öteki dijital varlıkları da eklemeyi planlıyor. Geleneksel yatırımlar için geçerli olan süreç ve prosedürler, müşteriler de ilgilendiriyor olacaktır.

SEBA’nın görevi

SEBA Bank ile ortaklık, teklifin ayrılmaz bir parçasıdır. SEBA, bu alanda çeşitli şirketlerle çalmış olduğu için kripto endüstrisinde geniş deneyime haizdir.

SEBA Bank CEO’su Franz Bergmüller, bankanın yetkinliğini anlatırken şunları söylemiş oldu:

“Kripto para birimleri ve dijital varlıklarda temel yetkinliğe haiz, lisanslı ve FINMA tarafınca düzenlenen bir İsviçre bankası olarak, bankaların ve müşterilerinin geleneksel ve dijital varlıkları güvenli bir halde ele almalarını sağlıyoruz.”

Kripto bankası satın alan ve teknoloji çözümlerinden görevli başkanı Mathias Schütz, LGT ile ortaklığının ondan sonra getiri kazanma ve stake seçenekleri eklemesine izin verebileceğini belirtti. diye ekledi

“LGT, bununla beraber ilişki yöneticilerinden teklifleri Singapur’a ve öteki bölgelere genişletme talebini de görüyor.”

LGT, dünyanın en büyük servet ve yatırım yöneticilerinden biridir. 280 milyar doların üstünde varlığı yöneten bankanın, merkezi Lihtenştayn’da olmak suretiyle dünya genelinde küresel ofisleri bulunmaktadır.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası