Dünyanın En Büyük Ethereum Balinalarının Portföylerine Derin Bir Dalış – Bitcoin Haberleri

0


Çoğu zaman blok zinciri ayrıştırıcıları tarafınca yakalanan ve medya raporlarında yazılan bir takım bitcoin balinası olsa da, ethereum balinaları oldukça daha azca dikkat çekiyor. 2022 istatistiklerine bakılırsa, büyük oranda bitcoin sahibi olanlardan oldukça daha çok ethereum balinası var. Aslen, en varlıklı 100 bitcoin adresi dolaşımdaki arzın %14.08’ini denetim ederken, en varlıklı 100 ethereum adresi bugün tüm etherin %39.81’ini elinde tutuyor.

Veriler, Ethereum’un 2022’de Hala Büyük Bir Balina Konsantrasyonuna Haiz Bulunduğunu Gösteriyor

Piyasa kıymeti açısından en büyük ikinci kripto varlığı olan Ethereum, ortalama 348 milyar ABD doları değerinde genel bir değere haizdir. Ethereum’un piyasa kıymeti, 1,89 trilyon dolarlık kripto ekonomisinin net değerinin %18,3’ünü temsil ediyor. Önde gelen kripto varlığı yedi yıla yakın bir süredir piyasadayken, 100 adres dolaşımdaki mevcut eterin %39.81’ini denetim ediyor. Sadece dolaşımdaki mevcut etherin %10.06’sını elinde tutan Ethereum 2.0 Sözleşme adresini çıkardıktan sonrasında, 99 zengin adres %29.75’e haiz.

Bu yazı için Coincarp.com varlıklı sıralama istatistikleri 27 Nisan 2022’de kaydedildi.

Yalnızca en varlıklı beş ethereum adresinden, ETH arzının %5,17’si Wrapped Ether sözleşmesi tarafınca denetim edilir, ETH arzının %1,78’i Kraken tecim platformu tarafınca ve %1,68’i Binance tarafınca tutulur. En varlıklı 100 ethereum adresinin bir çok, merkezi değişiklik platformları ve merkezi olmayan finans (defi) protokolü rezervleridir. Buna Bitfinex, Okex, FTX, Polkadot Multi-Sig, Arbitrum köprüsü ve Lido şeklinde borsalar ve protokoller dahildir. 57. en büyük ethereum adresinden sonrasında kalanların bir çok bilinmeyen cüzdanlar yada yalnız balinalardır.

Bu yazı için Block’s Large Owners istatistikleri 27 Nisan 2022’de kaydedildi.

Blok istatistikleri, dolaşımdaki arzın %1’inden fazlasına haiz olan adresleri ve dolaşımdaki arzın %0,1 ila %1’ine haiz olan adresleri gösterir, bu %41’e eşittir. Bitcoin’in ilk 100 adresine uygulanan aynı metrikler %10’a eşittir. Bu açıdan bakıldığında, veriler, büyük bitcoin sahiplerinin konsantrasyonundan oldukça daha çok eter balinası bulunduğunu gösteriyor. Ek olarak, bu ethereum balinalarından bazıları, blok zincir ayrıştırıcıları faaliyetlerini daha sık izlemeye başladıkları için kendilerine bir isim yapıyorlar.

Ethereum’un En Meşhur Balina Adreslerinden Bazılarıyla Tanışın Işık, Locke, Tsunade, Bluewhale0072 ve Bluewhale0073

Mesela, balinastatları.com, yalnızca ethereum değil, bununla birlikte jetonları ve takas edilemeyen jeton (NFT) varlıklarını da elinde bulunduran ether balinalarına garip bir perspektif sunar. Whalestats.com varlıklı listeyi etiketliyor ve ilk beş adres “Light”, “Locke”, “Tsunade”, “Bluewhale0072” ve “Bluewhale0073” adlı cüzdanları içeriyor. Bluewhale0073 cüzdanı, son zamanlarda büyük miktarlarda shiba inu (SHIB) alıp satmak için manşetlerde bulunuyor. Whalestats, “averaj 75.905.160 dolar değerinde olan ve averaj 10.236 ETH, 34 jeton ve 1 NFT token tutan” balinaları izliyor.

Light adlı adres bugün şu anda 17,9 milyar doların üstünde bir değere haiz ve 54 koleksiyondan 136 NFT’ye haiz. NFT’lerin hiçbiri son aşama kıymetli olmasa da, Light’ın SHIB zulası 786,69 milyon dolar değerinde. Light ek olarak CRO’da 218,74 milyon dolar ve tether’de (USDT) 217,08 milyon dolar meblağ. Light 30.320 ether tuttuğu için balinanın ethereum zulası 87.57 milyon dolar değerinde. Light ek olarak multi-milyon dolarlık usd madeni para (USDC), enjin madeni para (ENJ), sanal alan (SAND) ve merkezsiz bölge (MANA) depolarına haizdir.

Bu yazı için Whalestats.com istatistikleri 27 Nisan 2022’de kaydedildi.

Locke olarak adlandırılan adres şu anda 13,52 milyar dolarlık dijital varlığa haiz. Locke, 53 değişik koleksiyondan 151 NFT’ye ve 109.3 milyon dolar değerinde ethereum’a haizdir. Locke ek olarak milyonlarca dolar değerinde BAT, SAND, UPXAU, MATIC, SHIB, LINK, FTM ve APE’ye haizdir. Adres ek olarak yüzbinlerce dolar değerinde ENJ, USDC, USDT, GRT, SRM, SPELL ve QNT meblağ. Tsunade adlı balina adresinde 57 değişik koleksiyondan 186,9 milyon dolar ve 162 NFT bulunuyor. Tsunade’nin USDT’de 60.07 milyon dolar, SHIB’de 40.44 milyon dolar ve ETH’de 36.5 milyon dolar var.

Bluewhale0072, honeystats.com’daki dördüncü en büyük ether balinası ve adreste 37 değişik koleksiyondan 100 NFT bulunuyor. Cüzdan şu anda 67.4 milyon dolar değerinde ve cüzdanın 40.67 milyon dolarlık fonu tether (USDT) içinde tutuluyor. Bluewhale0072 ek olarak sarılı bitcoin’in (WBTC) büyük bir kısmına haizdir ve bugün 4.99 milyon dolar değerinde WBTC’ye haizdir. Yukarıda belirtildiği şeklinde, Bluewhale0073 hakkında birkaç kez ve son zamanlarda yazılmıştır. Bunun sebebi, Bluewhale0073’ün belirli zamanlarda büyük miktarlarda shiba inu (SHIB) satın almasıdır.

Bluewhale0073’ün bugünkü kıymeti 122,98 milyon dolar ve cüzdanın dört değişik koleksiyondan yalnızca on NFT’si var. Bluewhale0073’ün servetinin büyük bir kısmı, cüzdanın bugün 114,53 milyon dolarlık ethere haiz olması sebebiyle ethereum’da (ETH) bulunuyor. Bluewhale0073 ek olarak USDT’de 5,53 milyon dolar, USDC’de 1,75 milyon dolar, MATIC’de 640 bin dolar ve SHIB’de 19,324 dolara haizdir. Raporlar Bluewhale0073’ün milyonlarca dolarlık SHIB satın aldığını belirtirken, adres meme-coin’in çoğunu sattı ve ETH şeklinde öteki kripto paralarla tecim yapmış oldu.

Tüm ethereum balinalarının kim bulunduğunu bilmesek de blockchain analizi ile tertipli olarak yakalanırlar ve takip edilebilirler. Kripto balinalar devamlı bir muamma olmuştur ve dijital para endüstrisindeki öteki ufak balıklara kıyasla devasa oldukları için balina olarak adlandırılmaktadırlar. Okyanustaki balinalar şeklinde, kripto balinaları da kripto ekonomisinde büyük uçucu dalgalara niçin olabilir.

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin Balinaları, Blockchain Ayrıştırıcıları, Bluewhale0072, Bluewhale0073, BTC Balinaları, Dijital Para Birimleri, dijital para birimi endüstrisi, ERC20 Simgeleri, ETH Balinaları, Ethereum Balinaları, manşetler, Blok istatistiklerine, Büyük Sahipler, en büyük balinalar, Işık, LiNK, Locke, matic, NFT’ler, shib, shiba inu, Jetonlar, Tsunade, USDC, USDT, WBTC, balina hareketi, balina seyretme, Balinalar, Whalestats.com

Günümüzün ethereum balinaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Sorumlusu ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.000’den fazla yazı yazdı.
Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, balinastatları.com, Bloğun İçinde, coincarp.com

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası