Edge İlk ‘Gizli saklı’ Bitcoin Mastercard’ı Yayınladı

0


Popüler Edge kripto para cüzdanının arkasındaki şirket olan Edge, bugün kullanmak için KYC yada kişisel olarak tanımlanabilir data gerektirmeyen yeni Gizli saklı Mastercard’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Edge Kurucu Ortağı ve CEO’su Paul Puey, “İsim değil, telefon numarası değil, e-posta adresi değil” diyor. şifresini çöz. “Kesinlikle gerçek adresiniz değil, hiçbir şey. Edge’in içinde ortalama 15 saniye içinde sanal kart oluşturabilirsiniz.”

Gizlilik kilit önemde olsa da Puey, Edge Mastercard’ın arkasındaki tanımlayıcı ilkenin ekonomik güçlendirme bulunduğunu söylüyor.

Puey, “Banka hesabı olmayan bir avuç insan tanıyorum; herhangi bir nedenle banka hesabı alamıyorlar” diyor.

Yeni kart bir tek Bitcoin için değil. Puey konu alıyor şifresini çöz kullananların ABD’deki uygun satıcılardan alışveriş yapmak için Edge Mastercard’larını finanse etmek için Bitcoin Cash, Dogecoin, Litecoin ve Dash satabilecekleri.

Lansman esnasında, Edge Mastercard’ın günlük 1.000 $ harcama limiti olacak ve hemen sonra Samsung ve Google Hisse ile Apple Hisse ile kullanılabilir. 20 $ karşılığında fizyolojik bir kart sipariş etme seçeneği bu ayın sonlarında geliyor.

Edge müşterileri, hesaplarına para yatırmak için Bitcoin’lerini cüzdanlarında satar ve paraları bir banka hesabına göndermek yerine satın alma yapmak için USD’yi Edge Mastercard’larına gönderir.

Bir karta para eklemek için herhangi bir ücret olmadığını belirten Puey, çevrimiçi bir mağazadan alışveriş yapmak isteyenlerin kart bilgilerini kopyalayıp yapıştırabileceğini ve siparişe bir teslimat/satmaca adresi ekleyebileceğini açıklıyor.

Edge, günlük alışverişler yapmak için Bitcoin ödeme alanına giren Web3 şirketleri içinde en yenisidir. Nisan ayında Dijital varlık yöneticisi Nexo, seçili Avrupa pazarlarında Mastercard destekli bir kripto kartı başlatmak için Mastercard ile ortaklık kurdu. Aralık ayında Ledger, kullananların kriptolarını direkt yada Ledger Live platformunu kullanarak nakit alımlar için güvence olarak harcamalarına izin verecek bir banka kartının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bir kripto uzmanı olmak ister misiniz? Decrypt’in en iyi özelliklerini direkt gelen kutunuza alın.

En büyük kripto haberlerini + haftalık özetleri ve daha fazlasını alın!

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası