El Salvador, Bitcoin Şehri için yatırım çekmeye odaklandı!

Bitcoin’i (BTC) 2021 Eylül ayında ilk kez yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador, şu anda bir Bitcoin şehri inşa etmeye odaklanıyor. Ayı piyasasından kaynaklı olarak yatırımlardaki düşüş ve jeopolitik gerilimler sebebiyle ülke, geçen yıl yapmış olduğu duyurudan bu yana planlarında birkaç gecikme ve aksama meydana geldi. 
Cointelegraph muhabiri Joseph Hall, El Salvador’un Hollanda Krallığı Büyükelçi Yardımcısı Héctor Enrique Celarié Landaverde ile ülkenin oldukca beklenen projesi hakkında informasyon almak için iletişime geçti.  
Landaverde, Cointelegraph’a hükümetin yatırımlarını erken meydana getiren işletmelerin “ilk gelen ilk hizmeti alır” ilkesini izlediğini belirtti ve şunları ekledi: 
“El Salvador’un düşsel, Bitcoin Şehri’ne haiz olmak ve toplumu daha büyük ve daha kuvvetli hale getirmek. Bu toplulukları geliştirmek için bu alana oldukca daha çok yatırım çekmeye çalışıyoruz.”  
Landaverde, ülkede BTC kullanımlarının kesinlikle büyük bir tesir sağladığını ve insanları, BTC’nin iyi mi hayatları iyi mi değiştirdiğini görmek için ülkeye çağrı etti. 
İkonik Bitcoin Şehri geçen yıl Kasım ayında duyuruldu. Projenin kısmi olarak dünyanın ilk kripto para birimi devlet borcu ürünü olan Bitcoin yanardağ tahvillerinin 1 milyar dolar tutarındaki satışıyla finanse edileceği açıklandı. Borç ürünü, boğa piyasasının zirvesinde ilginin merkeziydi. Bununla beraber, geçmişte yaşan birkaç gecikme ve ayı piyasasının sıkıntılı dönemleri, belirsizliğe gölge düşürdü. 
Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, geçtiğimiz ay Cointelegraph’a ilkin eylül ayı için planlanan dijital menkul kıymetler yasasının onaylanmasının peşinden, hükümet tarafınca verilecek olan ihraç lisansını beklediğini deklare etti. Bununla beraber ekim ayının ortalarında Bitcoin tahvilinin başlatılmasıyla ilgili herhangi bir güncelleme yapılmadı. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası