El Salvador’un FTX’te Bitcoin’i yok

İnternette yayılan yanlış bilgiler, El Salvador başkanı Nayib Bukele’nin, Salvador halkının Bitcoin’ini yitirme suçlarına cevaben FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile Alameda Research eş CEO’su Sam Trabucco’nun derhal iadesini talep ettiğini ileri sürdü.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter hesabından bu söylentilerin gerçeklik oranı bulunmadığını ve gün içinde Başkan Nayib ile mesajlaştığını paylaştı. CEO, Başkan Bukele’ın kendisine, “FTX’te Bitcoin’imiz yok ve onlarla hiçbir işimiz olmadı. Tanrıya şükür!” ifadelerini kullandığını belirtti.

Sonradan silinen bir videoda CNBC’ye verdiği röportajda yanlış bilgiyi yürüyerek milyarder Mike Novogratz, Twitter hesabında Başkan Bukele ve Salvador halkından özür diledi ve, “‘Düzmece haberlere inandım,” ifadelerini kullandı. Novogratz, Binance CEO’suna mevzuyu açıklığa kavuşturduğu için teşekkür etti.

El Salvador’un 2021’den beri ortalama 103,9 milyon dolar karşılığında 2.301 Bitcoin (BTC) satın almış olduğu bildiriliyor. Salvador hükümeti, BTC’nin yabancı yatırımları çekmek, yeni işler oluşturmak ve ABD dolarına olan bağımlılığı azaltmak için kuvvetli bir vasıta olduğuna inandığını söylemiş oldu. Başkan Bukele daha ilkin BTC’yi tanımanın, aslolan odak noktasının banka hesabı olmayan Salvadorluların yüzde 80’inden fazlasına bankacılık hizmetleri sunmak bulunduğunu belirtmişti.

2021’de Bitcoin’i yasal para birimi duyuru ederek tarihe geçen Orta ABD ülkesi El Salvador’un, FTX krizinden meydana gelen olayların arkasından Bitcoin varlıklarının bir kısmını yada tamamını FTX’te tuttuğu için başının belada olduğuna dair söylentiler internette dolaşmaya başlamıştı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası