Elektrik tesisatı Yaparken nelere dikkat etmeliyiz teknik bilgilendirme

Elektrik tesisatı Yaparken nelere dikkat etmeliyiz teknik bilgilendirme

Sıfırdan veya tadilat işlerinde yaptığımız priz yeri değişikliği anahtar yeri değişikliği ve altyapı elektrik tesisat işlerinde dikkat edilmesi gereken bazı teknik bilgi ve kurallar vardır.  bunların elektrik tesisatı bir iş yerinin ve evinin tüm ışık güç kaynağı ve belli bölgelerde kullanılmak üzere gereken yerlerde anahtar devresi ve priz konulması gibi gerçekleşir. Tadilat ve yeni bir tesisat altyapısı düşündüğünüz zaman uzman bir  Fatih elektrikçi ile Daha güvenli bir altyapı tesisatı kurulumu kararı verdikten sonra belli hususlar vardır.  bu hususlar elektrik temel anlamında topraklaması yapılması binada ve duvarların altından yani sıvı altından  spiral boru ya da boru içinde kabloların döşenmesi ve taşınması güvenli bir yöntem olarak bilinir.  diğer bir konu ise dikkat etmemiz gereken bu tesisatlarda kullanacağımız kablonun prizin ve tüm elektrik tesisatının TSE onaylı  olması ve  İso 9001 9002 belgelerine ve standartlarına  uygun olmasına dikkat etmeliyiz iç tesisat yönetmenliğine uygun yapmanız gerekiyor.

 Elektrik tesisatı yapılırken  başlıca yöntemler nelerdir?

Altyapı ve İç tesisatlara başladığınız zaman kendimiz yapmıyor olsak da bi uzman elektrik ustasından destek almamız gerekecektir şimdi elektrik tesisatı çekilirken başlıca neler neler yapılması gerekir. kulun hattı transformatör adıyla elektrik direğinden apartman veya binaya çekilmesi yani ana kolon hattı dediğimiz tesisatın ana besleme kablosu olarak gelen iletkendir.  bu kablo binanın ana girişinden ana panoya gelerek oradan sofradan geçiş yaparak apartmanın ana panosuna hat verilecektir.  Elektrikçi fatih binaların dairelerine göre 4 daire 8 daire özel panolar hazırlanarak elektrik sayacı ile beraber aşağıdan yukarıya monofaze ise topraklama nötür ve faz kablosunu dairenin panosuna kadar kolon hattı çekilmesi gerekir.

Elektrik tesisatını kurulumu esnasında başlıca kuralları?

Tavanlarda kablo borusu döşenmesi yapılırken buat ve alıcı bağlantıları lamba linyeleri dikkate alınarak yapılmalıdır.

Bina girişinde ve daire girişinde her 2 panoya kaçak akım rolesi uygun amperi ile beraber takılması gerekir.

bina girişindeki kaçak akım rolesi monofaze ise ampere yangın koruma 300ml olarak daire girişinde ise hayat koruma olarak ona göre amper 30ml takılmalıdır.

Tavan bağlantısı avize montajı için tesisat yapılırken çengel bırakılması ileride avize montajında kolaylık olmasıdır.

Daire tesisatlarında prizler için şortlar 2.5 enya kablo ve lamba sorti için 1.5 enya çekilmesi elektrik borusu içinden  kullanılması gerekir.

Küçük çocukların prizlere parmak sokmaması ve herhangi bir şeyin içine takmaması için prizlerin çocuk koruması olması önerilir.

Bina girişindeki daire sayacının girişinde bir tane sigorta ve çıkışı için de bir sigorta koruma için de monofaze kaçak akım rolesi takmak güvenli bir yoldur.

Daire içindeki panoda ise odaların sigorta amperi gücüne göre takılması lamba devrelerin linyeleri ayrılıp uygun amper sigorta bağlantıları yapılmalıdır.

Unutmayınız ki düzgün ve planlı bir sistem kurmak hayat kurtarır.

Teknik Hizmetler

Ev İnternet  Tesisat Arıza Giderme,  İşyeri Ofis İnternet Arıza Servisi, İnternet Siwich Kablo Tesisatı Çekme İşleri, İnternet Telefon Kablosu Tesisat İşleri, Led Spot Aydınlatma İşleri, İnternet Kablosu Test Etme, Ankastre İnternet Kablo Bağlantısı,  Uygun Fiyat Elektrikçi,  Acil Elektrik  Servisi,  Güvenlik Kamera  Sistemleri  Kurulumu,  İp Kamera  Sistemleri Kurulumu Servisi,  Wi-Fi Kablosuz Kamera Kurulumu, Güvenlik Kamera Servisi, Güvenlik Kamera Mobilden İzleme Ayarlama İşleri, Güvenlik Kamera Arıza Bakımı,  Uydu Servisi,  Çanak Uydu Kurulumu,

 

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası