Elon Musk Twitter anlaşmasının tamamlanması için tarih verdi!

Kripto dostu Elon Musk, uzun süredir devam eden Musk-Twitter destanına son noktayı koydu. Musk, toplumsal medya platformu Twitter’ı satın alma işlemlerini 28 Ekim geçmişine kadar tamamlayacak. 

Bloomberg kaynaklarına bakılırsa, Elon Musk 24 Ekim tarihinde Twitter anlaşması için neredeyse 13 milyar dolarlık finansmana destek olan bankalara satın alma işleminin hafta sonuna kadar tamamlanacağını belirtti. 

Reuters kaynaklarına bakılırsa de Musk, Twitter’ı satın alma işlemini finanse edebilmesi için destek olan ortak yatırımcılarından ana para şirketi Sequoia Capital, kripto borsası Binance ve Katar Yatırım Otoritesi’ne finansman taahhüdü mevzusunda bazı bilgiler içeren bir takım evrak gönderdi. 

Bloomberg’e bakılırsa, Binance CEO’su Changpeng Zhao 25 Ekim’de Suudi Arabistan’da düzenlenen bir konferansta Musk’ın Twitter’ı satın almasını destekleme taahhüdünü yinelemişti. 

Bilinmiş olduğu suretiyle Elon Musk, geçtiğimiz temmuz ayında 44 mliyar dolarlık Twitter’ı satın alma anlaşmasından çekilme sonucu almıştı. Anlaşmadaki son gelişmeler ise Musk’ın ekim ayının başlarında anlaşmayı 44 milyar dolarlık orijinal fiyatından sonlandıracağı taahhüdüne bağlı kaldığını ortaya koyuyor. 

Öte taraftan Musk, Twitter’ı satın alma anlaşmasını hisse başına 54,20 dolardan kapatmayı planlıyor. Yahoo Finance’e bakılırsa, yeni haberle beraber Twitter hisseleri fırladı. Hisse tutarları günü, yüzde 2,45’lik bir artışla 52,78 dolardan kapattı. 

Musk, daha önceleri Twitter’ı satın aldığında platformda değiştirmeyi düşündüğü bir takım fikirden bahsetmişti. Musk’ın fikirleri içinde; dolandırıcılık ‘tweet’lerini azaltmak, düzmece hesapları kaldırmak ve daha sonrasında pek de kullanışlı olmayacağına kanaat getirmiş olduğu, kullanıcılardan gönderi başına 0,1 Dogecoin (DOGE) ödemesi almak benzer biçimde planları bulunuyordu. 

Twitter’a kripto cüzdan özelliği mi geliyor?

Musk’ın hafta sonuna kadar anlaşmayı tamamlayacağı haberi, Twitter’ın bir kripto para cüzdanı üstünde çalışıyor olabileceğine dair söylentilerin ortaya çıkmasından birkaç gün sonrasında geldi. 

Güvenlik araştırmacısı Jane Manchun Wong, 25 Ekim’de bir Twitter gönderisi paylaşarak platformun kripto para yatırma ve çekme işlemleri sunan bir “cüzdan prototipi” üstünde çalıştığını belirtti. Fakat Wong, bu iddialarına kanıt olarak bir kaynak göstermedi. Bununla beraber Cointelegraph, yorum için Twitter’a ulaştı. 

İlginizi çekebilir: Elon Musk liderliğinde Twitter’da neler değişebilir? 

Musk’ın anlaşmayı tamamlama aşamasında olduğu haberi, 26 Ekim tarihinde Reuters tarafınca Twitter ile ilgili elde edilmiş mühim belgelerin peşinden geldi. Belgelere bakılırsa toplumsal medya platformu, etken kullanıcı sayısında düşüş yaşıyor. Twitter’ın haftanın minimum yedi günü platforma giriş meydana getiren ve günde minimum 3 ‘tweet’ atan kullanıcıları elinde tutmaya çalmış olduğu kaydedildi. 

Her ne kadar etken kullanıcılar, aylık toplam kullanıcı sayısının yüzde 10’undan azca olsa da platformdaki tüm ‘tweet’lerin yüzde 90’ını ve Twitter’ın küresel gelirinin ortalama yarısını yapmaya yetiyor. 

Son olarak sızdırılan araştırmaya bakılırsa, Twitter’da neredeyse son iki senedir İngilizce konuşan etken kullanıcılar içinde spor ve eğlence mevzularından ziyade kripto paralar konuşulmaya başladı. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası