En İyi Strateji Uzmanına Göre Kripto Tüccarları Alfayı Yanlış Yerlerde Arıyor

0


Popüler bir kripto analisti, birçok tüccarın yanlış yöntemlerle dijital varlık piyasasında avantaj elde etmeye çalıştığını söylüyor.

Takma adlı kripto tüccarı Altcoin Psycho anlatır birçok insanoğlunun “alfa yanılsamasına” satın almış olduğu 426.600 Twitter takip edeni.

“Muhtemelen iyi tüccarların tükendiğini gördüğüm en büyük yol, piyasada benzersiz bir avantaj için asla bitmeyen arayıştır. Fakat ya size dönemin %95’inde alfanın bir yanılsama bulunduğunu söyleseydim. Üstelik bir çok tüccar bunu yanlış yerlerde arıyor.”

altcoin psikopat diyor gerçek “alfa”, arbitraj, madenci çıkarılabilir kıymeti (MEV), memepool botları ve verimsiz piyasa yapıcılarından yararlanma fırsatları şeklinde şeylere dayanır.

Düşsel alfa, aksine, tüccarların %95’inin bu ikinci vasıta grubunu kullandığını korumak için çaba sarfeden analiste bakılırsa, sipariş akışı, teknik çözümleme, ayak izi ve göstergeler şeklinde şeylere dayanır.

açıklar altcoin Psiko,

Ticarette iki düşünme sırası vardır.

İlk sipariş: Piyasanın sunmuş olduğu bilgiyi iyi mi yorumlayabilirim? İkincisi: Piyasanın sunmuş olduğu bilgiyi başkaları iyi mi yorumlayacak? Bir çok tüccar, alfayı 1. dereceden ararken, neredeyse devamlı 2. dereceden bulunur.

Daha çok detaylandırmak gerekirse, tüccarlar sipariş akışının başlangıcını, doğru gösterge kombinasyonunu, en iyiyi mükemmelleştirmek için yıllarını harcayacaklar. [technical analysis] yoldam yada yukarıdakilerin bir karışımı. Ben de buna kurban oldum. Başka bir deyişle, piyasa bilgisini kişisel olarak yorumlamanın en iyi yolunu, doğrusu AKA Birinci aşama düşünmeyi aradım.”

Analist, kârlılığının “ikinci dereceden düşünceye” geçene kadar yükselmediğini belirtiyor.

“Peki pratikte bu aslen ne anlama geliyor? İlk (ve en mühim kısım) gururunuzu yutmaktır. İkinci dereceden düşünmeyi idrak etmek için, ilk olarak bu saçmalıkların çoğunun kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet olduğu ve aslen bir dahi olmadığınızı kabul etmeniz gerekir.

Fiyat, trend çizginizden sıçramaz zira siz iyisiniz [technical analysis], kafi sayıda oyuncu aynı seviyeye bakmış olduğu için fiyat sıçradı. Akıllı para bunu bilir, bu yüzden perakendeyi tuzağa düşürmek için stop-loss avları yada destek ve direnç sahtekarlıkları şeklinde yaygın tuzaklar kullanırlar.

Tüm bunlar kulağa açık şeklinde gelse de, pek oldukça tüccar, “Piyasanın gösterdiğini iyi mi daha iyi yorumlayabilirim?” sorusunu sorarak senelerdir çarklarını döndürüyor. Sorulması ihtiyaç duyulan daha iyi sual, ‘Diğerlerinin* pazarın gösterdiğini yorumlayacağına dair düşüncemi iyi mi geliştirebilirim?’ olduğunda”

altcoin psikopat diyor bir yatırımın faydalarını çözümleme etme zamanı vardığında artık bir proje hakkında kendi görüşüne ağırlık vermiyor. Bunun yerine, bir tek pazarın bu proje hakkında ne düşüneceğini değerlendirir.

“Ticaretteki en büyük kazançlarımın bir çok, bu zihinsel modeli uygulamaya başladıktan sonrasında geldi. Nefret ettiğiniz şeyleri satın almak ve sevdiğiniz şeyleri başkalarına aktarmak size oldukça ters gelebilir. Rafine etmek vakit alır. Fakat bu yüzden birazcık ego ölümü gerektirdiğini söylüyorum.”

Fiyat İşlemini Denetim Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Direkt gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecanFeysbuk ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp

En Son Haber Başlıklarını Denetim Edin

Mesuliyet Reddi: The Daily Hodl’da anlatılan görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi yada dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan ilkin lüzumlu özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ilişkin bulunduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda bulunduğunu lütfen ihmal etmeyin. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin yada dijital varlığın satın alınmasını yada satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kurum pazarlamasına katıldığını lütfen ihmal etmeyin.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Altın Rüzgar/Sensvektör

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası