ETH için satış baskısı uyarısı

Ethereum piyasasında bir balina, piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para borsası Binance’e yüklü oranda ETH yatırıldı. Satış baskısına dikkat edilmesi uyarısı yapılmış oldu.

Kripto çözümleme hesabı Lookonchain, Twitter’da bir ETH balinasının zincir üstü hareketlerine dikkat çekti. Söz mevzusu balina, geçtiğimiz iki günde toplamda 73.224 ETH’yi (ortalama 85 milyon dolar) Binance’e gönderdi.

Lookonchain’e gore balina, 24 Kasım’da stablecoin merkeziyetsiz finans protokolü Curve’den 84.131 ETH çekmişti. Hatta bu durum stETH/ETH havuzunda dengesizliğe yol açarak, kıymeti Ether’e denk olması ihtiyaç duyulan stETH’nin değerinin ETH cinsinden 0,9682’ye gerilemesine yol açmıştı.

Balina, Etherscan verilerine gore 73.224 ETH’yi biri kontrol amaçlı olmak suretiyle 12 işlem ile Binance’e taşıdı. Geriye borsaya taşınmamış 11.884 ETH kaldığını belirten Lookonchain, yatırımcılara satış baskısı uyarısı yapmış oldu.

Balinalar ve ustalaşmış yatırımcılar benzer biçimde büyük yatırımcılar, varlıklarını çoğu zaman borsa haricinde soğuk depolamada saklamayı tercih ediyorlar. Bu oyuncuların borsalara varlık yatırması ise satış yapma niyeti olarak yorumlanabiliyor.

ETH balinasının bu işlemleri de satış baskının artabileceği şeklinde yorumlanabilir. Öte taraftan, borsalardaki ETH rezervi değişik bir görünüm ortaya koyuyor.

Zincir üstü çözümleme deposu Messari’ye gore, borsalardaki ETH arzı kasım başlarından beri ciddi derecede azaldı. Borsalarda 6 Kasım’da 14.477.549 ETH bulunurken, borsalardaki ETH arzı 27 Kasım itibarıyla 11.548.373 azaldı.

Borsalardaki ETH arzının grafiği. Kaynak: Messari

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası