Ethereum Ad Hizmeti mi? [ENS] gelir akışı Mayıs’ta rekor seviyeye ulaştı

0


Ana akım olmayan projeler, bir çok süre bir niş oluşturmak ve kendilerini oluşturmak için kendi zamanlarını alırlar. O süre adlarının ve şöhretlerinin yükselmesi an meselesi olur. Ethereum Name Service bu şekilde bir projedir. Yatırımcılar ve NFT meraklıları, yeni piyasaya sürülen 10.000 ENS tesir alanı NFT’si için çabaladılar. 0000’den 9999’a kadar, NFT koleksiyonu kıymet kazanmıştır ve yeni topluluklarında bir çılgınlık yarattı.

Gelir akışı akışı

Devam eden ay, adlandırma hizmeti platformunda mühim bir artış görmüş oldu. ENS’nin kayıt/yenileme geliri, Mayıs ayında şimdiye kadar 8,028,631 $ ile rekor seviyeye ulaştı. Kayıt tutarı ortalama %80’di ve bunların bir çok, beşten fazla ENS alan adına haiz “Squatter” değil “basit kullanıcılar” tarafınca katkıda bulunmuş oldu.

Kaynak: Dune Analytics

Bir alan kayıt hizmeti olan ENS, iki şekilde gelir elde eder – kullanıcılar bir Ethereum adresi kaydettiğinde ve kullanıcılar bu adresi yenilediğinde. Şaşırtıcı olmayan bir halde, ENS’nin son zamanlarda sunmuş olduğu rakamlarla beraber kayıtlar hızla artıyor.

Bu ay yeni başlamış olan ENS, son 24 saatte %100 civarında bir artış elde etti. Aslen, bir tek yedi gün içinde, OpenSea’den gelen verilere nazaran ortalama %4400’e terfi etti. Ek olarak, ENS etkisi altına alan ‘1M ENS’ adları dönüm noktasına ulaştı.

Ek olarak, Nisan da burada ayrılmaz bir rol oynadı. İstatistikler, 26 Nisan’da 1,2 milyon dolarla rekor seviyeye ulaştı. Arkasından 27 Nisan’da 1,1 milyon dolar daha gelir elde edildi. Hakikaten de, 1 milyon doların üstünde tek bir günlük gelir kaydetmeyen bir protokol için büyük bir artış.

Bu gelişmeler yardımıyla gelir akışı baştan sona etkisi altına alan bir rakamı korudu.

Kaynak: Token Terminali

Piyasa tutarındaki hıçkırıklara karşın, toplam gelir genel olarak pozitif yönde bir tabloyu korumayı başardı. Fakat fiyat ne olacak? Havadan atılan jetonun fiyatı aynı coşkuyu pek göstermedi.

Kaynak: Token Terminali

Bu platforma nazaran, yazının yazıldığı sırada ENS, 2 Mayıs’ın en yüksek seviyesi olan 24,8 $’dan neredeyse %50 düşürülerek 12.7 $ olarak fiyatlandırılıyor.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası