Ethereum (ETH) Fonları Art arda Dokuzuncu Haftayı Görüyor, Endişe İşaretleri mi?

0


Dijital varlık yönetimi ve kripto yatırım araçları sağlayıcısı – CoinShares – geçtiğimiz hafta kripto piyasasına net fon akışlarına bir bakış veren haftalık raporunu yayınladı. 3 Haziran’da nihayetlenen son hafta için dijital varlık yatırım ürünleri toplam net girişleri 100 milyon dolar olarak kaydetti.

Bitcoin (BTC) net girişler kaydederken, Ethereum (ETH) acı çekmeye devam ediyor. Ethereum fonları arka arkaya dokuzuncu hafta net çıkışlar kaydetti. CoinShares’in açıklamış olduğu benzer biçimde:

“Ethereum, yedi gün daha toplam 32 milyon ABD Doları tutarında çıkışla acı çekmeye devam ediyor. Ethereum, negatif yatırımcı duyarlılığının kalıcı bulunduğunu ima eden 9 hafta süresince düz bir halde çıkışa katlandı. Sadece, çıkışlar Aralık 2021’de başladığından beri, toplam AuM’nin yalnız %7’sinden birazcık azını temsil ediyorlar”.

Bu, yatırımcıların Bitcoin rakibine olan itimatını kaybettiğini gösteren Ethereum için birazcık kaygı verici olabilir. CoinShares, önceki haftanın raporunda yatırımcıların Ethereum yerine öteki altcoinleri tercih ettiğinden bahsetmişti.

Ethereum (ET) Piyasa Hakimiyeti Küçülen

Ethereum (ETH), bu yıl acımasız piyasa satışlarının bir parçası oldu. Mühim olan, Ethereum’un pazar hakimiyetinin devamlı olarak küçülmesi ve şu anda %18’in altında olmasıdır. Öte taraftan, Bitcoin pazar hakimiyeti artmaya devam ediyor.

Bu, sıkıntılı zamanlarda ve piyasa koşulları ayı olduğunda, yatırımcıların çoğu zaman Bitcoin’i Ethereum üstünde güvenli bir sığınak olarak gördüklerini gösteriyor. CoinShares raporu, Bitcoin’in geçen hafta net girişler gördüğünü gösteriyor. Rapor şunları not eder:

Bitcoin geçen hafta toplam 126 milyon ABD Doları giriş görmüş oldu ve bugüne kadarki toplam girişleri 506 milyon ABD Doları ile yarım milyarı birazcık aştı.

Hepimiz hevesle platformlarında ‘The Merge’ yükseltmesini beklediğinden, bu yıl Ethereum için bahisler yüksek. Bu hafta, geliştiriciler Ethereum Ropsten kontrol ağında ‘The Merge’ yükseltmesini kontrol edecekler. Başarıya ulaşmış olursa, Ağustos 2022’ye kadar aynı şeyi ana ağda da uygulayacaklar. Bu konudaki pozitif gelişmeler, yatırımcıların Ether’e (ETH) olan ilgisini daha da canlandırabilir.

Bhushan bir FinTech meraklısıdır ve finansal piyasaları anlama mevzusunda iyi bir kabiliyete haizdir. Iktisat ve finansa olan ilgisi, dikkatini yeni ortaya çıkan Blockchain Teknolojisi ve Cryptocurrency pazarlarına çekiyor. Devamlı bir öğrenme süreci içindedir ve edinmiş olduğu detayları paylaşarak kendini motive eder. Boş zamanlarında gerilim romanları okur ve kimi zaman mutfak becerilerini keşfeder.

Sunulan içerik, yazarın kişisel görüşünü içerebilir ve piyasa koşullarına tabidir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ilkin pazar araştırmanızı yapın. Yazar yada gösterim, kişisel mali kaybınızdan görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası