Ethereum (ETH) stake çekimlerini kaldırması eleştirileri körükledi

Ethereum (ETH), Proof-of-Stake (Hisse Kanıtı) mekanizmasına geçişinden bu yana ilk kere deflasyona maruz kaldı. Eleştirmenler, toplumsal medyada Ethereum Foundation’ın ETH stake çekim işlemlerini kaldırmasına dikkat çekti. 

Kripto topluluğundan bir üye, Ethereum geliştiricilerinin, yöneticilerinin ve influencer’larının ETH stake çekme işlemlerinin Merge’den 6 ay sonrasında başlayacağına dair açıklamalarının altını çizdi. Bunun arkasından tahmini ETH stake çekim işlemlerinin kilidinin açılması 6 ila 12 aya taşındı. Twitter kullanıcısı, programın tamamen kaldırılmadan ilkin tahmini olarak 2023’ten 2024 yılına revize edildiğinin kaydetti. 

Bir başka topluluk üyesi, stake edilmiş ETH’yi paraya çevrilemez bir kripto yatırımı olarak tanımlayarak yangına körükle gitti. Twitter kullanıcısı, yatırımcıların belirli bir süre çerçevesine dayalı olarak yatırımlarını gerçekleştirdiklerini ve kendilerine bitiş zamanı verilmediğine dikkat çekti. Öteki kullanıcılar ise ETH stake’lerinin çekim işlemlerine dair net bir tarih belirtilmemesiyle ilgili ‘tweet’i retweet’leyerek aynı düşüncede olduklarını belirtmiş oldular. 

Öteki taraftan, Ethereum destekçileri ise, eleştiride bulunan topluluk üyelerine karşılık verdi. ETHhub’ın kurucu ortağı Anthony Sassano, Bitcoin (BTC) maksimalistlerinin, Merge yükseltmesinin gerçekleşmeden başarısızlıkla sonuçlanacağına dair ithamlarda bulunduğunu belirtti. Sassano, şimdi de bu ithamların ETH stake çekim işlemleri içinde meydana geldiğini, sadece bu tarz şeyleri göz ardı ettiklerini belirterek Ethereum ağını savundu. Ethereum geliştiricisi Antiprosynth Twitter’da paylaşmış olduğu bir gönderide, BTC’nin piyasadaki hakimiyeti azalırken, ETH hakimiyetinin ise artırmasının bu biçim eleştirileri daha da artırdığını söylemiş oldu. 

İlginizi çekebilir: Ethereum ağı ilk deflasyonist haftasını geçirdi 

Öte taraftan kısa süre ilkin FTX’e siber hücum düzenleyen bir hacker, 35’inci en büyük ETH balinası haline geldi. FTX’in batkı başvurusunda bulunmasından yalnızca bigün sonrasında, borsadaki cüzdanlar ele geçirildi ve 600 milyon doların üstünde kripto varlık çalındı. Çalınan token’ların büyük çoğunluğu 228,523 ETH’ye çevrildi. Bu sayı, ek olarak haberin tercüme gösterim saati itibarıyla 280 milyon dolara karşılık ediyor. 

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Mt. Gox ve Terra’da meydana gelen çöküşlerle karşılaştırıldığında FTX’in yapmış olduğu şeyin daha büyük bir sahtekarlık bulunduğunu altını çizdi. Buterin, FTX çöküşünün ötekilerden daha çok can yaktığını söylemiş oldu. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası