Ethereum fiyatı analiste göre iki haftada yüzde 35 yükselebilir

Ethereum’un kripto parası Ether (ETH), bazı teknik ve temel faktörlere göre büyük bir ralliye hazırlanıyor.
Teknik açıdan ETH, kilit destek seviyesinin testlerinde söz mevzusu seviyeye tutunmayı başarmasının peşinden, ekim sonuna kadar yüzde 35 yükselebilir. Aşağıdaki grafikte yükselen trend çizgisi olarak gösterilen düzey, Ether için Haziran 2022’den beri destek işlevi gördüç
ETH/USD paritesinin haftalık fiyat grafiği. Kaynak: TradingViewBir öteki deyişle, yatırımcılar son haftalarda bu seviyeden Ethereum satın almaya ilgi gösterdi. ETH fiyatı, birikim duyarlılığıyla beraber bir başka mühim seviyeye, 1.800 dolar yakınındaki yatay trend çizgisiyle gösterilen dirence doğru yükselemeye başladı.
Ether arzı 6 bin ETH azaldı
Ether arzı, 8 Ekim’den beri kıymeti 7,9 milyon dolar civarı olan ortalama 6 bin ETH azalma gösterdi. Oluşturulan ETH’den daha fazlasının yakılmasıyla beraber, Ether bir ay ilkin meydana gelen Merge güncellemesinden beri ilk kez deflasyonist özellikler gösterdi.
Merge’ten beri Ethereum arzı. Kaynak: Ultrasound.MoneyAğustos 2021’de getirilen EIP-1559 güncellemesiyle, Ether işlemlerinde ödenen gas ücretlerinin bir kısmı yakılarak, ETH arzı kalıcı olarak azaltılmaya çalışılıyor.
Merge sonrası dolaşıma sokulan ETH miktarının da PoS yardımıyla azaltılmasının peşinden, Ethereum ilk kez deflasyonist döneme girmiş oldu.
Ethereum yakma paneli. Kaynak: Ultrasound.MoneyUzun vadede işler hala iç açıcı değil
Ethereum’un durumuna uzun vadeli bakıldığında, Fed’in faiz artışı politikasını sürdürmesi kati şeklinde durduğundan dolayı, düşüş beklentisi sürüyor. ABD borsaları devamlı pozitif korelasyon gösteren Ether, dolayısıyla borsalar ile aynı risklerle karşı karşıya.
ETH/USD paritesi ve Nasdaq Kompozit’in günlük korelasyon katsayısı. Kaynak: TradingViewEther’in yukarıdaki grafikte görülen yükselen trend çizgisi desteğinin altına gerilemesi, aşağıdaki grafikte de görüldüğü şeklinde, teknik kırılma halinde düşüşün sürmesiyle sonuçlanabilir.
ETH/USD paritesinin yükselen üçgen kırılmasını gösteren haftalık fiyat grafiği. Kaynak: TradingViewYükselen üçgen, fiyatın bundan önceki trend yönünde kırılmasıyla sonuçlanan devam formasyonlarıdır. ETH’nin durumunda ise bu trend düşüş trendi olduğunda, üçgenin destek çizgisinin altına gerilemesi kıymet kaybıyla neticelenecektir.
Teknik analizin kuralları gereği, yükselen üçgen kırılmalarında üçgendeki maksimum yükseklik kadar düşüş beklenir. Bu da ETH’nin 750 dolara, kısaca güncel kura kıyasla ortalama yüzde 40 gerileyebileceği anlamına geliyor.
Burada belirtilen düşünce ve görüşler yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk ihtiva eder. Karar vermeden ilkin kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası