Ethereum geçişi Bitcoin’den daha çekici

0


Soros Fon Yönetimi’nde Endüstriyel Organizasyonların baş işletme görevlisi olan Dawn Fitzpatrick, artı kategorisinin burada kalacağını tahmin ederek kripto yanlısı duruşunu ikiye katladı. İklim tesirinin endüstride mühim bir rol oynayabileceğine inanıyor ve bundan dolayı Ethereum muhtemelen Bitcoin’den oldukça daha fazla çekiş elde edecek. Yank komisyoncusu Dawn Fitzpatrick, Bloomberg’e verdiği bir röportajda, kripto para birimi sektörünün son ilerlemesini kamuoyuna deklare etti. Spesifik olarak, Fidelity’nin yatırımcıların emeklilik 401 (k) planlarında bitcoin’i kullanmalarına izin verme çağrısından geçtiğini belirtti.

Ethereum seçkin kriptoyu yenecek mi?

Fitzpatrick, çevresel etkinin gelecekte yaşamsal bir özellik olacağını düşünüyor ve dijital varlıkların buğu kazanabileceğini özetleyebilir. Bununla beraber, Ethereum, enerji yoğun iş kanıtı madenciliği modelinden hisse kanıtına geçiş yardımıyla kendi başına olduğundan Bitcoin’den “oldukça fazla çekiş kazanma” olasılığını kapsar.

Vitalik Buterin’in blok zinciri ürünü daha yeşil bir odağa haiz olacağından, “Birleştirme” isminde olan süreç, topluluk tarafınca aralıklarla umut ediliyor. Ethereum (Bitcoin şeklinde) süper bilgisayarlarına güç sağlamak için mühim oranda enerjiye gerekseme duyar. Bazı tahminlere uygun olarak, Asya ülkeleri yada Filipinler’in kullandığı yılda ortalama 112 terawatt-saat elektrik tüketiyor.

Birkaç hafta ilkin Buterin, “Birleşme”nin muhtemelen bu yazın sonunda yada sonbaharın başlangıcında gerçekleşeceğini söylemiş oldu. Fitzpatrick, blok zincir teknolojisine de değindi ve bölgedeki firmaların kısa vadeli bir güvenlik açığı yaratan “büyük gömü hesaplarına haiz bulunduğunu” belirtti. Bununla birlikte, yönetici, “blockchain teknolojisi bazı güzel uygulamalara haiz olacak” diye tahminde bulunmuş oldu.

O süre yatırımcılar Bitcoin’den kaçınmalı mı?

Fitzpatrick’in Ethereum ile alakalı birçok iyimser görüşüne karşın ek olarak ilk kripto para biriminden yana bulunduğunu belirtmekte yarar var. BTC’nin aylar ilkin bir tek bir enflasyon koruması olarak ortaya çıktığını savundu. Bitcoin’in burada yalnızca bir enflasyon koruması olarak görüldüğünden güvenli değil. Dahası, ana akımla arasındaki farkı aştığını düşünüyor. Ek olarak, Soros Fon Yönetimi’nin büyük oranda olmasa da bazı dijital varlıklara haiz bulunduğunu söylemiş oldu. Şirket geçen yaz BTC ticarileşmesine başladı, buna rağmen alternatif kripto para birimleri beraber dikkatini çekti.

Soros Fon Yönetimi, esas olarak New York’ta bulunan, halka açık olmayan bir yatırım yönetimi şirketi olabilir. 1970 senesinde şehit Soros tarafınca kurulmuş olup, şu anda hedge fon endüstrisindeki en önde gelen kârlı kuruluşlar içinde yer verilmiştir. 2021 ipucu itibariyle, yönetimin 7 milyar dolardan fazla altındaydı.

Ahtesham Anis’in son gönderileri (hepsini gör)

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası