Ethereum kurucu ortağı artık milyarder olmadığını söylüyor

0


Ethereum blok zinciri platformunun kurucu ortağı olan Vitalik Buterin, kripto servetlerinin trajik çöküşündeki son zayiat oldu.

28 yaşındaki Buterin bir Twitter gönderisinde “Artık bir milyarder değilim” dedi.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin kripto erimesine yakalandı.Kredi:Bloomberg

Buterin, 2014 senesinde Ethereum’u yarattı ve Kasım ayında ortalama 1,5 milyar ABD Doları (2,1 milyar ABD Doları) değerinde varlık içeren bir dijital cüzdanın sahibidir. O zamandan beri, blok zinciri ile ilişkili Ether tokeninin fiyatı yüzde 55 düştü.

Buterin daha ilkin, Şubat ayında Bloomberg News’e verdiği demeçte, daha düşük dijital para fiyatlarını memnuniyetle ödeyeceğini öne sürmüştü: “Kripto ile derinden ilgilenen ve bilhassa bir şeyler inşa eden insanların bir çok, ayı piyasasını memnuniyetle karşılıyor.”

Kripto varlıkları, dijital para birimlerinin fiyatlarındaki keskin düşüş ve algoritmik stabilcoin TerraUSD ve onun Luna tokenini saran kargaşayla darbe aldı. Kripto borsası Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne bakılırsa bu yıl 80 milyar dolardan fazlasının yada servetinin yüzde 84’ünün buharlaştığını görmüş oldu. Ocak ayında servet endeksine dünyanın en büyüklerinden önde gelen 96 milyar dolarlık net değerle giriş yapmış oldu. 15 milyar dolara kadar geriledi.

Yükleniyor

Bazı ultra varlıklı kripto destekçileri, ayaklanmanın ortasında alçakgönüllülük sergilediler. Kripto tecim bankası Galaxy’nin kurucusu Michael Novogratz, TerraUSD’nin “başarısız olan büyük bir düşünce” bulunduğunu kabul etti.

Eski bir hedge fon tüccarı olan Novogratz, sıkıntılı küresel makro zemini suçladı ve kripto paranın çöküşünün kripto para birimine ve merkezi olmayan finans alanına olan itimatı sarstığını söylemiş oldu. Novogratz, Galaxy Digital’in Terraform Labs’e ilk olarak 2020’nin dördüncü çeyreğinde yatırım yaptığını söylemiş oldu. Novogratz, biriki varlıklar üstündeki aşağı yönlü baskının ve UST’nin geri çekilmesinin “bankadan kaçışa” benzer bir stres senaristliğini iyi mi tetiklediğini deklare etti.

Novogratz, “Yedekler UST’nin çöküşünü önlemeye yetmedi” diye yazdı. “Geriye dönerek bakıldığında her şey devamlı daha net görünür.”

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası