Ethereum, PoS Konsensüsüne Kayıyor; ETH Fiyatı %5 Düşüyor

0


Kripto para birimleri daha popüler hale geldikçe, kripto madenciliği Bitcoin ve Ethereum şeklinde popüler kripto para birimleri için büyük bir mesele haline geliyor. Tesla, Bitcoin madenciliği yapmak için güneş enerjisiyle çalışan makineleri piyasaya sürecek ve Ethereum, madencilikte karbon ayak izini azaltmak için Proof of Stake konsensüsüne geçecek.

Kullanıcılar, dünyanın en büyük kripto para birimi Ethereum’un yakında bir yükseltme duyuracağını bekliyor. Hakkaten de, Proof of Work’ten Proof of Stake konsensüsüne geçebileceğinden, bu platformdaki işlemin omurgasını değiştirecektir.

Madenciler, bulmacaları çözmek ve Ether şeklinde ödüller almak için uzun süre süratli işlem meydana getiren bilgisayarları kullanırlar, sadece rekabetin artması sebebiyle bilgisayarlarını uzun süre çalıştırırlar ve bu da çevremize zarar verir. Bundan dolayı geliştiricilerin düşünce birliğini değiştirmesi ve Ethereum platformunun iki ana yönünü birleştirmesi planlanıyor.

Madencilik süreci sona erecek ve ETH sahiplerinin (cüzdanlarında belirli bir oranda ETH bulunan) doğrulayıcı olacağı yeni bir doğrulama yöntemi başlatacak. Ağda daha azca enerji tüketimi ve daha çok güvenlik elde edecektir.

Birkaç ay içinde açıklanması planlanıyor ve bu belirsizlik sebebiyle spekülasyonlar coinin kıymetini düşürüyor. Bizim okuyun Ethereum fiyat tahmini Gelecekte ETH fiyat seviyelerini bilmek.

Yazma esnasında, ETH 3163 dolar civarında işlem görüyordu. Ocak ayında meydana getirilen fiyat düzeltmesinin peşinden son iki ayda konsolide oldu. Bununla beraber, ETH yükselişe geçti ve yakın dipten iyi bir dönüş sağlamış oldu. 3114 dolar seviyesi bu fiyat için kuvvetli bir destek işlevi görecek; seviyeyi kırarsa, 2550 dolara kadar düşebilir.

Sadece, birkaç hafta süresince 3000 $ civarında konsolide olacak. Kısa vadeli yatırım için teknik göstergeleri çözümleme etmek önemlidir.

MACD çizgisi, günlük grafikte Destek Çizgisinin altında işlem görüyor ve düşüş momentumunu gösteriyor. RSI da 49’a düştü. Ek olarak, taban çizgisinin altında mum çubukları oluşuyor. ETH kısa vadede düşüş eğiliminde görünüyor, sadece yükseliş koşusuna devam edecek.ETH Fiyat Analizi

MACD çizgisi haftalık grafikte yükseliş geçişi halletmeye hazır ve RSI 50 civarında durağan(durgun). İlginç bir halde Bollinger Bantlarının taban çizgisi çevresinde iki kırmızı mum çubuğu oluşuyor ve bu kısa vadeli düşüş eğilimi gösteriyor.

Fiyat 2800 dolara düşebilir ve bu, uzun solukta madeni parayı satın almak için uygun bir vakit olacaktır. Şimdi satın alırsanız, daha yüksek bir fiyat aralığına hapsolabilir ve kısa vadede kar elde edemezsiniz.

Hakkaten de Ethereum, çeşitlendirilmiş kullanım örneklerine haiz popüler bir madeni paradır, bu yüzden bu madeni paraya güvenebilir ve uzun vadeli bir yatırımın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası